A A+ A++
fot.Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

XXI Przegląd Zespołów Teatralnych

Widzowie zobaczyli spektakle z Liceum Samorządowego, grupy Pod Wiszącym Kotem z VII LO im. Kopernika, „Bal w operze” wg Tuwima, który przygotował teatr Liceum Słowackiego oraz sztukę w wykonaniu młodzieży z Plastyka. O wydarzeniu mówiła sekretarz literacka Teatru Mickiewicza:

Ewa Oleś: To jest zupełnie inna specyfika grania, bo są szkoły, które mają rzeczywiście sale teatralne, więc ten klimat jest jakiś tam wyczarowany, jest przyjemnie, jest miło. Natomiast niektóre szkoły mają do dyspozycji tylko świetlice, salę lekcyjną lub niestety salę gimnastyczną, gdzie jest pogłos, gdzie jest bardzo duża przestrzeń i to nie pomaga spektaklowi, więc prezentowanie się na tych deskach wnosi taki porządek i ten teatr daje to, że ci ludzie są też zaopiekowani, ponieważ jest ekipa techniczna, jest magia teatru, więc myślę, że to jest bardzo ważne dla nich.


fot. FB Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Wszystkie występy bacznie obserwowało jury. Młode zespoły prezentowały przygotowane sztuki na deskach sceny kameralnej. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród już jutro (21.09). Młodzi aktorzy przyznają, że czują pozytywny stres przed takim występem:

Lubię te emocje, pozytywny stres, więc bardzo się cieszę tym występem.

Ja chciałabym sprawdzić siebie też na scenie teatru.

Jest to na pewno pewien rodzaj ekscytacji. Nie mówiłabym tutaj o rywalizacji, bardziej bym powiedziała, że jesteśmy ciekawi zobaczyć inne zespoły i jak inni się do tego przygotowali, co oni mają do zaoferowania. Więc myślę, że też możemy zobaczyć, jak inni odgrywają pewne role, jak oni się w to wczuwają i myślę, że to jest bardzo ciekawe doświadczenie.

fot. FB Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Młodzi aktorzy, często po raz pierwszy mogli pojawić się na profesjonalnej scenie i poczuć magię prawdziwego teatru. Pomagali im profesjonaliści, spektakl uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych reżyserował Marek Ślosarski.

 Marek Ślosarski: Ja bym chciał, żeby oni traktowali to troszeczkę jako taki rodzaj zabawy, a jednocześnie takiej fajnej psychoterapii, to znaczy jeżeli mają ochotę i mają chęć zmierzyć się ze sobą, ze swoimi emocjami, swoją wyobraźnią i ma to im w jakiś sposób pomóc, potem w przyszłym szumnie mówiąc życiu, to ja to popieram jak najbardziej. Ja zawsze korzystam z pasji drugiego człowieka, jeżeli widzę w nim jakieś zainteresowanie tematem, teatrem, w ogóle, chęcią jakiegoś rozwoju siebie w tej materii, to sprawia dużą przyjemność.

Mówił aktor i reżyser Marek Ślosarski, opiekun młodzieżowych zespołów teatralnych. Rozdanie nagród nastąpi 21 września po spektaklu „Cudowne” w reżyserii Pameli Leończyk.

Czytaj także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSezon grzewczy coraz bliżej. Jak zmieniają się ceny węgla? PGG zaskakuje promocją
Następny artykuł[FOTO] Kierowca osobówki wjechał prosto pod MAN-a na DK-44. Wyrwał ciężarówce osłonę z reflektorami