A A+ A++

Tradycyjnie Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu było areną zmagań młodych ratowników medycznych. Organizowane przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Przemyślu mistrzostwa po raz kolejny cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych trzeciej edycji tego przedsięwzięcia.

Do zmagań przystąpiło 12 drużyn ze szkół z: Przemyśla, powiatu przemyskiego i powiatu przeworskiego. Łącznie 48 młodych ratowników. Wystartowały reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 6, 11 i 16  w Przemyślu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół w Nienadowej, Szkoły Podstawowej im. J. Słowackiego w Babicach, Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Urzejowicach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu oraz Liceum Ogólnokształcące w Dubiecku[paywall].

Jakie zadania?

Pierwszą konkurencją był 15-minutowy test pisemny z wiedzy ogólnej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Test pisali kapitanowie drużyn, którzy w wyznaczonym czasie mieli odpowiedzieć na 15 pytań z wielokrotnością poprawnej odpowiedzi.

– Następnie drużyny przystąpiły do próby sprawnościowej, zadania pod nazwą resuscytacja krążeniowo-oddechowa z wykorzystaniem AED oraz udzielania pomocy osobom po omdleniu i z urazem wielomiejscowym. Wszystkie zadania były dokładnie punktowane, zaś sama rywalizacja bardzo zacięta, bo o końcowym wyniku zdecydowały różnice jednego i dwóch punktów

– powiedział rzecznik prasowy WSPR w Przemyślu Marek Janowski.

Urzejowice najlepsze

Pierwsze miejsce (nagroda główna: defibrylator treningowy AED) zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Urzejowicach, drugie miejsce (fantom osoby dorosłej do nauki BLS) przypadło drużynie z Liceum Ogólnokształcącego w Dubiecku, zaś trzecie (fantom dziecka do nauki BLS) zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy. Wszystkie ekipy z podium otrzymały także puchar dyrektora WSPR SP ZOZ w Przemyślu Rafała Kijanki oraz okolicznościowy dyplom. Specjalne wyróżnienie – ufundowane przez dyrektora przemyskiej WSPR – za najlepiej wykonane zadanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz voucher na dwudniowy pobyt w Zakopanem wraz z opiekunem otrzymała Faustyna Fąfara ze Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Urzejowicach. Warto dodać, że każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz… torby – niespodzianki z upominkami.

Autor: Mariusz Godos
/ Życie Podkarpackie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSanatorium dla przegranych
Następny artykułJednośladem bezpiecznie do celu – akcja policji