A A+ A++

Pedofilia to temat często zamiatany pod dywan, temat, o którym nie mówi się głośno, jednak oni postanowili się z nim zmierzyć i przedstawić w filmie. Młodzież z Kędzierzyna-Koźla w swojej produkcji ukazuje traumym, z jakimi walczą ofiary pedofilów, oraz walkę o sprawiedliwość. 

Kamil Kania to niezwykły szesnastolatek z Kędzierzyna-Koźla, który wspólnie z grupą przyjaciół nakręcił film poruszający trudny temat, jakim jest pedofilia. Film „Nadopiekuńczy” będzie można zobaczyć na platformie YouTube na kanale Kamila Kani.

Talent Kamila dostrzeżono już w szkole podstawowej, kiedy jako 12 latek wygrał szkolny konkurs filmowy. Nauczycielka zasugerowała mu szkołę filmową, był to dla Kamila sygnał, że to, co robi jest dobre i postanowił się w tym rozwijać.

Młody reżyser ma na swoim koncie kilka filmów, najnowsza produkcja to „Nadopiekuńczy”. Zrealizował ją wspólnie z przyjaciółmi, młodzieżą z Kędzierzyna-Koźla.

Film „Nadopiekuńczy” jest o przestępstwach seksualnych, porwaniach i traumach u ofiar, które zostały skrzywdzone przez pedofilów. Historia opowiada o detektywie Maksymilianie Misiewiczu pragnącym złapać pedofila Tobiasza Chojkę, gdyż on skrzywdził jego 4-letnią siostrę Hanię. Pomysł na stworzenie filmu zrodził się w październiku 2020 roku, dlatego że czytałem mnóstwo wiadomości o przestępstwach seksualnych wobec dzieci w Polsce, a uważam, że krzywda wyrządzona dzieciom jest najgorszą rzeczą na świecie – mówi Kamil Kania.

W dzisiejszych czasach, gdzie coraz liczniejszym gronem odbiorców w internecie jest młodzież, pokazaliśmy, że nawet w trudnej pandemicznej rzeczywistości i kryzysie gospodarczym młodzież z Kędzierzyna-Koźla tworzy ambitne, świeże projekty filmowe – dodaje.

Premiera filmu już 27 sierpnia o godzinie 19.00 na kanale YouTube na kanale Kamila Kani.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Domy pisarzy” – książka Marzeny Mróz-Bajon
Następny artykułME K, gr.C: Włoszki ograły Białorusinki, Węgierki lepsze od Słowaczek