Młodziutkie reprezentantki oświęcimskiego Setbola walczyły w wojewódzkich finałach „Kinder Joy of moving” w mini-siatkówce kategorii „jedynek”.

Turniej o mistrzostwo Małopolski odbył się w Niepołomicach

Najmłodsza grupa dziewcząt rywalizowała w kategorii „jedynek”. W gronie 32. najlepszych siatkarek z Małopolski znalazły się trzy reprezentantki UKS Setbol Oświęcim – Zofia Drabczyk, Marlena Kała i Lena Cichoń.

W fazie eliminacyjnej niepołomickich finałów grano (jeden set do 15 pkt) w czterech 8-osobowych grupach. Każda siatkarka musiała zatem już w pierwszej części turnieju rozegrać siedem spotkań. Oświęcimianki pokazały się z bardzo dobrej strony i zebrały mnóstwo braw.

Ostatecznie wszystkie trzy siatkarki Setbola Oświęcim znalazły się w finale C, co z kolei oznaczało walkę w przedziale miejsc XVII-XXIV. Trzeba było zatem zagrać kolejnych siedem meczów.

W końcowej punktacji finały C wygrała oświęcimianka – Marlena Kała, która została sklasyfikowana na 17. pozycji. Zofia Drabczyk była 21, a Lena Cichoń zajęła 23. miejsce.

Co ciekawe, najwyżej sklasyfikowana zawodniczka Setbola – Marlena Kała przegrała z siatkarką, która zajęła osiemnastą pozycję. Z kolei Zofia Drabczyk i Lena Cichoń pokonały tą rywalkę.