170. zapaśników z 42. klubów rywalizowało na matach turnieju mistrzowskiego w Gomulinie. Unici stawali tam na podium. Medale indywidualne dały raciborzanom sukces drużynowy. Zawodnicy Unii wzięli też udział w silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju w Niemczech, gdzie medale zdobyli m.in. bracia Iwanowscy.

Od 12 do 14 maja w Gomulinie rozgrywano zapaśnicze Mistrzostwa Polski U-15. Jak przekazał nam Adam Delong z MKZ Unia z bardzo dobrej strony zaprezentowali się tam raciborscy zawodnicy, zajmując drużynowo 1. miejsce i zdobywając tytuł Mistrza Polski U-15.

Sukcesy zapaśników Unii:

Kategoria wagowa 38 kg – 1 miejsce i tytuł Mistrz Polski – Ostap Kalyniuk

44 kg 2 miejsce – Ksawier Rossa

41 kg 3 miejsce – Antoni Kocwin

48 kg 3 miejsce – Borys Stebel oraz 3 miejsce Matvi Lishchuk

52 kg 3 miejsce – Piotr Tomaszewski

W ten sam majowy weekend juniorzy z MKZ Unia walczyli w międzynarodowym turnieju z doborową obsadą, który odbył się we Frankfurcie nad Odrą. Świetnie wypadł tam Wojciech Iwanowski w kat. 87 kg – zdobył zloty medal. W kat. 97 kg jego starszy brat zajął 2. miejsce.