Zwycięskiego gola dla drużyny z Piaseczna zdobył w końcówce spotkania Szymon Wiejak.

W ostatni weekend odbyła się 18. kolejka piłkarskiej IV ligi. Jednym z ciekawie zapowiadających się spotkań w tej serii gier było starcie ekipy MKS Piaseczno z Escolą Varsovia Warszawa. Górą byli gracze z Piaseczna.

Obie drużyny niejednokrotnie udowadniały w tym sezonie swoją skuteczność. Escola między innymi rozgromiła 6:0 Józefovię Józefów, a także takim samym rezultatem zakończyła mecz z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Dla Piaseczna z kolei trzy strzelone bramki nie stanowiły rzadkiego widoku. Mimo to w pierwszej połowie starcia obydwu ekip bramki nie padły. MKS dopiero w 76. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Szymona Wiejaka. Rezultat ten udało się utrzymać do końca spotkania.

MKS zajmuje obecnie czwartą pozycję w tabeli – tuż za Drukarzem Warszawa, Victorią Sulejówek i murowanym kandydatem do awansu, czyli Ząbkovią Ząbki, która pokonała na wyjeździe Sulejówek 3:0.

Sparta dalej bez punktów

W IV lidze dalej trwa pechowa seria Sparty Jazgarzew. Piłkarze ze stadionu w Wólce Kozodawskiej przegrali siódmy ligowy mecz z rzędu. Tym razem „Spartanie” na wyjeździe musieli uznać wyższość Drukarza Warszawa (wynik 1:0).

Sparta ma na swoim koncie 12 punktów – o 4 więcej niż przedostatnie Okęcie Warszawa i o 5 więcej niż Ożarowianka Ożarów Mazowiecki.