Szesnasta porażka piłkarzy ręcznych MKS-u w Lidze Centralnej. Tym razem wielunianie przegrali w Gorzowie Wielkopolskim ze Stalą.

Tak samo jak w poprzednim starciu emkaesiaków – przeciwko Anilanie Łódź – pod koniec trzeciego kwadransa można było mieć nadzieję na korzystny rezultat. W 39. minucie wielunianie byli na prowadzeniu (16:15), po czym stracili sześć bramek z rzędu i do odrobienia mieli pięć trafień. Wcześniej kibice oglądali raczej wyrównane spotkanie. Wprawdzie lepiej zaczęli miejscowi i mieli trzy trafienia na plusie, jednak MKS odrobił straty, a pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy był na dwubramkowym prowadzeniu (12:10, a potem 14:12). Po wspomnianej 39. minucie wszystko się jednak zmieniło i to miejscowi mieli zdecydowaną inicjatywę. W pewnym momencie prowadzili nawet różnicą 12 bramek. Ostatecznie zwyciężyli 32:22.

Wydarzeniem tej kolejki jest wygrana (po rzutach karnych) przedostatniego Zagłębia Sosnowiec ze zdecydowanym liderem Śląskiem Wrocław.

MKS: Śliwiński, Chuć, Waloch, Dekarz (1 bramka), Kowalik (1), Węcek (5), Golański (2), Haidel (1), Stalka (2), Chłód, Młodzieniak, Hanas (3), Żółtaszek, Rybarczyk (4), Krukiewicz (3), Bednarek.

MKS zajmuje ostatnią lokatę. Do Zagłębia traci 7, a do Anilany 13 punktów. W weekend wielunianie odrobią zaległości z 18. serii. Na wyjeździe zmierzą się z KPR-em Żukowo.