A A+ A++

Związany z wojskiem portal informacyjny Myawady przekazał, że skazani podpalili zakład obuwniczy i zakład odzieżowy na przemysłowym przedmieściu Rangunu – Hlaing Tharyar. W następstwie pożarów na przedmieściach wprowadzono stan wojenny. Dziesiątki osób zostały zabite i ranne, gdy siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów kontestujących przejęcie władzy przez wojskowych – przekazały grupy aktywistów.

Ambasada Chin w Mjanmie informowała wówczas, że wielu chińskich pracowników zostało uwięzionych i rannych w podpalonych zakładach, i wezwała władze kraju do ochrony chińskiej własności i obywateli. W sumie 32 fabryki, w które zainwestowali Chińczycy, zostały zdewastowane w atakach, a straty majątkowe sięgnęły 240 mln juanów (36,9 mln USD) – informował w marcu kontrolowany przez państwo chiński tabloid “Global Times”. Żadna grupa nie przyznała się do spalenia fabryk.

W Mjanmie panuje chaos od czasu przejęcia władzy przez armię 1 lutego i aresztowania przywódczyni kraju, dawnej wieloletniej dysydentki i laureatki pokojowego Nobla Aung San Suu Kyi oraz innych członków jej partii NLD. Codziennie odbywają się protesty, marsze i strajki przeciwko juncie. Birmańskie siły bezpieczeństwa odpowiedziały siłą, zabijając ponad 800 osób – podaje organizacja Związek Pomocy Więźniom Politycznym (AAPP). Wojsko nie zgadza się z tą liczbą, a przywódca puczu Min Aung Hlaing powiedział ostatnio, że w zamieszkach zginęło około 300 osób, w tym 47 policjantów.

Reklama


PAP - mini

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRóżowa skrzyneczka Łódź. Na terenie miasta pojawi się 15 nowych punktów z darmowymi produktami menstruacyjnymi
Następny artykułDyrektor szpitala w Grudziądzu: Lekooporne bakterie, szpitale przepełnione, armagedon