Tierra Ruffin-Pratt była najskuteczniejszą koszykarką w przegranym przez akademiczki meczu z CCC Polkowice. Amerykanka w debiucie zdobyła 17 punktów. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

AZS Uniwersytet Gdański przegrał z CCC Polkowice 57:88 (6:29, 10:21, 23:19, 18:19) w 13. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. W drużynie beniaminka zadebiutowały Amerykanka Tierra Ruffin-Pratt oraz Rosjanka Anna Pachurina. Choć były czołowymi postaciami akademiczek, nie uchroniły zespołu od wysokiej porażki z mistrzyniami Polski.

AZS UG: Ruffin-Pratt 17, P. Kuras 10, Pachurina 9 (1×3, 12 zb.), Samburska 7, A. Kuras 0 oraz Ortiz 11 (3×3), Kosalewicz 3, Stępień 0, Szczęśniak 0 (6 zb.)

CCC Polkowice: Stallworth 29, Spanou 20 (1×3, 9 zb.), Conde 10 (1×3, 8 zb.), Bojović 5 (1×3, 8 as.), Gajda 5 (1×3) oraz Filip 19 (13 zb.), Tyszkiewicz 0, Naczk 0, Tomaszewicz 0

Akademiczki do meczu z mistrzyniami Polski przystąpiły wzmocnione dwoma nowymi koszykarkami. Szansę debiutu otrzymały: rzucająca, Amerykanka Tierra Ruffin-Pratt oraz środkowa, Rosjanka Anna Pachurina.

Tierra grała w zespole Los Angeles Sparks. Amerykanka z pewnością będzie wzmocnieniem naszego składu, można ją zaliczyć do zawodniczek dużego formatu – mówił przed meczem trener Włodzimierz Augustynowicz.
Podopieczne trenera Augustynowicza weszły jednak w mecz beznadziejnie, a na pierwsze punkty musiały czekać aż do 5 minuty, a przyjezdne w tym czasie zdążyły zanotować serię 16:0. Przed przerwą 4 “oczka” dorzuciła jeszcze Ruffin-Pratt, ale to mistrzynie Polski systematycznie powiększały przewagę. Gospodynie popełniały zbyt wiele błędów, bowiem do przerwy miały już na koncie 6 strat i rzucały z zaledwie 17-procentową skutecznością. Wynik 6:29 nie mógł, więc nikogo dziwić.

PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wlkp. – AZS UG Gdańsk 87:59. Relacja, oceny

Gdańszczanki te same błędy powielały także w drugiej kwarcie i już po niespełna 14 minutach polkowiczanki prowadziły różnicą 30 punktów. Indolencje rzutową przerwała Jastina Kosalewicz, która wykorzystała rzut osobisty. Akademiczki w tej partii stać było na zdobycie 10 punktów i do przerwy przegrywały 16:50.

W trzeciej kwarcie gra się wyrównała, gdyż trener przyjezdnych Maros Kovacik dał odpocząć swoim podstawowym koszykarkom, a na parkiet wprowadzić rezerwowe. Akademiczki zdołały wygrać tę kwartę 23:19, głównie za sprawą debiutantki Pachuriny, która zdobyła 7 punktów, w tym raz celnie rzuciła zza łuku.

Akademiczki w ostatniej partii grały ambitnie, a bój był zacięty. Jej przebieg nie miał już jednak większego znaczenia, bo mistrzynie Polski wypracowanej przewagi nie roztrwoniły i gdańszczanki przegrały po raz 13.