Natalia Grzegorzewska wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorek w kolarstwie górskim cross-country.

17-letnia Polka w portugalskiej Anadii przegrała z dwójką Szwajcarek. Złoto na swojej szyi zawiesiła Monique Halter, a srebro Lea Huber. Natalia do samego końca rywalizowała z włoszką Valentiną Corvi, od której finalnie okazała się lepsza.

Dla Grzegorzewskiej to kolejny świetny wynik w tym sezonie. Polak w kwietniu wygrała zawody Pucharu Czech, a do tego dwa razy stawała na podium zawodów z serii Junior Series XCO: w Heubach była druga, w Albstadt trzecia. Co więcej, Grzegorzewska triumfowała w juniorskich wyścigach imprez Maja Włoszczowska MTB Race czy Górale na Start i Pressingowa Petarda MTB XCO Jastrzębie-Zdrój.

Miasteczko Anadia w środkowej Portugalii podejmuje w tym roku mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim, szosowym i torowym dla kategorii juniorskich, i młodzieżowych.

Rywalizacja w kolarstwie górskim zaplanowana jest między 30 czerwca a 3 lipca. Wyścigi szosowe odbędą się w dniach 7-10 lipca, a zmagania na torze między 14 a 19 lipca.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.