Mateusz Hasterok z OSP Grodzisko został szachowym mistrzem Polski służb mundurowych.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w szachach odbywały się na początku czerwca w Głuchołazach. Uczestnicy reprezentowali wojsko, policję, straż pożarną, OSP, straż graniczną, służbę więzienną i celną. Medale rozdano zarówno w klasyfikacji szachów klasycznych, jak i szachów błyskawicznych. W tej drugiej konkurencji tytuł Mistrza Polski służb mundurowych wywalczył Mateusz Hasterok z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku. Zdobył on 10,5 punktu w 13 partiach, wyprzedzając wielokrotnego zwycięzcę tych zawodów Roberta Tustanowskiego z OSP Wierzbiec oraz Tomasza Hadzickiego z 91 Batalionu Logistycznego. W konkurencji szachów klasycznych nie było uczestnika z naszej gminy, a zwyciężył faworyt Krzysztof Banasik z OSP Szybowice.
Szczegółowe wyniki na serwisie mistrzostw

Mistrz Polski służb mundurowych Mateusz Hasterok ma 21 lat, gra wyczynowo w sekcji szachowej „Strzelec” Strzelce Opolskie. Jest kapitanem drużyny klubowej, która ostatnio wywalczyła awans do I ligi państwowej.