A A+ A++

Jak czytamy w ogłoszeniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej, do konkursu mogą przystąpić kandydaci, którzy mają wyższe wykształcenie (tytuł magistra lub równorzędny), polskie obywatelstwo, kompetencje kierownicze i co najmniej sześcioletni staż pracy (w tym co najmniej trzyletni na stanowisku kierowniczym), wiedzę z zakresu turystyki i promocji turystycznej, a ponadto korzystają w pełni z praw publicznych i nie byli skazani prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo.

Do zadań prezesa należeć będą między innymi promowanie Polski jako kierunku atrakcyjnego turystycznie, rozwijanie polskiego systemu informacji turystycznej w kraju i za granicą, współpraca z regionalnymi organizacjami turystycznymi, opracowywanie rocznych i wieloletnich planów działania POT i rocznych planów finansowych, pozyskiwanie dotacji na ich realizację.

Dokumenty należy złożyć w kancelarii Ministerstwa Sportu i Turystyki lub przesłać pocztą z dopiskiem „Nabór na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej – nie otwierać”. Termin składnia dokumentów upływa 4 marca o godzinie 16.15 (decyduje data wpływu).

Czytaj więcej

Wykaz dokumentów:

– życiorys;

– list motywacyjny;

– kopia dokumentów potwierdzających wymagane w ogłoszeniu wykształcenie;

– kopia dokumentów potwierdzających co najmniej sześcioletni letni staż pracy, w tym co najmniej trzyletni na stanowisku kierowniczym (świadectwa pracy, zaświadczenia);

– oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych;

– oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;

– oświadczenie o niekaralności zakazem zajmowania stanowisk kierowniczych w urzędach organów władzy publicznej lub pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi;

– oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Nabór, który przeprowadzi zespół powołany przez ministra właściwego do spraw turystyki, składa się z czterech etapów: analizy złożonych dokumentów pod kątem wymogów formalnych, sprawdzenia kompetencji kierowniczych (podczas rozmowy kandydat może zostać poproszony o zaprezentowanie koncepcji zarządzania POT-em), sprawdzenia wiedzy w rozmowie kwalifikacyjnej i wreszcie przedstawienia maksymalnie trzech kandydatur ministrowi.

W skład zespołu oceniającego kandydatów wchodzą dyrektor departamentu turystyki w MSiT Dominik Borek (jako jego przewodniczący) oraz dyrektor departamentu rybołówstwa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marta Rabczyń … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUwaga! Sanepid ostrzega! Suplementy zanieczyszczone tlenkiem etylenu
Następny artykułByła środkowa Chemika ma zagrać w lidze tureckiej