Z danych MRPiPS wynika, że do przedsiębiorców trafiło już ponad 6,24 mld złotych z tytułu wsparcia z różnych instrumentów tarczy antykryzysowej. Środki mają pozwolić firmom m.in. na utrzymanie stanu zatrudnienia.
Minister Maląg w komentarzu przekazanym PAP podkreśliła, że dzięki wszystkim instrumentom tarczy antykryzysowej ochroniono 3 mln miejsc pracy.
Szefowa MRPiPS zwróciła jednocześnie uwagę, że realizacja zadań przewidzianych w tarczy to – w dużej mierze – zadanie dla urzędów pracy, które obsługują wnioski od przedsiębiorców. “Wspieramy urzędy na każdym możliwym polu. Zależy nam na tym, żeby wnioski przedsiębiorców bez zbędnej zwłoki były przez urzędników rozpatrywane, a wsparcie jak najszybciej trafiało do firm i pracowników” – zapewniła Maląg.
Wyjaśniła, że wsparcie na “każdym możliwym polu” oznacza, że resort pracy m.in. na bieżąco współpracuje z Konwentem Dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy oraz Radą Forum Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy, a wszelkie pojawiające się trudności we wdrażaniu nowych instrumentów są na bieżąco omawiane i rozwiązywane.
W ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, czytamy, że koszty obsługi zadań realizowanych przez powiatowe urzędy pracy w ramach tarczy (czyli odpowiednio dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń, dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń osób zatrudnionych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz pożyczki dla mikroprzedsiębiorców) finans … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS