A A+ A++

Sala konferencyjna w biurze to miejsce spotkań z klientami, ale i przestrzeń, w której odbywają się ważne zebrania pracowników. W nowoczesnych, dużych biurowcach jest ich zazwyczaj nawet kilka. Co jednak, gdy nie możesz przeznaczyć całego pomieszczenia na salę konferencyjną? W takiej sytuacji pomocne okażą się kabiny akustyczne.

Kabina akustyczna – sposób na salę konferencyjną w biurze

Dysponujesz niewielkim biurem, w którym nie możesz wydzielić przestrzeni do spotkań? A może szkoda Ci miejsca, ponieważ open space jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny? Nieważne, z jakich powodów, nie możesz pozwolić sobie na urządzenie sali konferencyjnej – ważne, że istnieją pewne rozwiązania, które sprawią, że biurowa przestrzeń stanie się bardziej funkcjonalna.

Jednym z nich są wspomniane kabiny akustyczne, które mogą zamienić się w mini sale konferencyjne. W ten sposób zyskujesz podwójnie – nie musisz wydzielać odrębnego pokoju, a tym samym tracić na przestrzeni i jednocześnie otrzymujesz miejsce do spotkań, zarówno z kontrahentami, jak i pracownikami.

Jak wygląda mini sala konferencyjna?

Jak właściwie wygląda taka mini sala konferencyjna? Przyjmuje ona postać kabiny dźwiękoszczelnej, która ma kształt prostopadłościanu. Pierwsze skojarzenie, które pojawia się w głowie, to budka telefoniczna. Kabina akustyczna jest jednak zdecydowanie bardziej nowoczesna i przestronna. Jej wygląd zależy także od osoby, która ją zamawia. Istnieje możliwość obrandowania takiej budki, jak również wyboru jej obudowy spośród różnych kolorów, co sprawia, że łatwo dopasować ją do stylistyki danego biura.

Jakie wymiary ma mini sala konferencyjna?

Mini sala konferencyjna z założenia przeznaczona jest dla większej ilości osób. Umożliwiać ma w końcu spotkania. Jej rozmiar zależny jest od wybranego modelu. Dostępne są małe sale konferencyjne do biura o wymiarach zewnętrznych 110 x 210 x 220 cm, salki średniej wielkości, tj. 210 x 210 x 220 cm, jak również nieco większe o wymiarach 310 x 210 x 220 cm.

Co to dokładnie oznacza? W mini sali konferencyjnej może jednocześnie przebywać nawet od 2 do 7 osób. To więc idealne miejsce do przeprowadzenia ważnego spotkania, które jednocześnie nie zabierze dużo miejsca na open space. W związku z tym, że ma kształt prostopadłościanu, ustawić można ją także pod ścianą lub w rogu.

Co znajduje się we wnętrzu kabiny akustycznej?

Kabina dźwiękoszczelna z przeznaczeniem na biurową salę konferencyjną jest wyposażona w szereg elementów, które mają odpowiadać za komfort osób, które w niej przebywają. Co znajduje się w jej podstawowym wyposażeniu? Będzie to:

  • oświetlenie górne LED
  • aktywna wentylacja
  • multiport [gniazdo 230V + port USB]
  • funkcjonalny stolik
  • regulowane nóżki

Z pewnością na uwagę zasługuje aktywna wentylacja, dzięki której we wnętrzu budki panuje optymalna temperatura. Zamówić można do niej także wyposażenie dodatkowe, a więc przede wszystkim:

  • stylowe sofy modułowe,
  • monitor,
  • złącze HDMI.

Dodatkowe wyposażenie może się przydać, np. gdy konieczne okaże się prowadzenie prezentacji w czasie spotkań.

Z czego wykonana jest kabina dźwiękoszczelna?

Kabina dźwiękoszczelna wykonana jest z materiałów wysokiej jakości, które mają zapewnić jej trwałość, ale i odporność na hałas z zewnątrz. Materiały używane do produkcji mini sal konferencyjnych do biura to:

  • aluminiowa konstrukcja [rama]
  • laminat HPL (0,6-1,0 mm)
  • wykładzina/panele akustyczne
  • panele winylowe AC 5
  • drzwi wykonane ze szkła hartowanego z folią akustyczną 4.4.2
  • struktura ścian zapewnia wyciszenie na poziomie ~ 35dB3

Czy kabina akustyczna zastąpi tradycyjną salę konferencyjną?

Małe sale konferencyjne do biura z powodzeniem zastąpią tradycyjne sale konferencyjne. W ich wnętrzu znajduje się wszystko to, co niezbędne. Wygodne miejsce do siedzenia, stolik czy monitor. Będą bardzo dobrym wyborem na spotkania w mniejszym gronie. Kabina akustyczna nie zastąpi jednak dużej sali konferencyjnej, która pomieści nawet 10 osób. Jest to więc rozwiązanie dla mniejszych biur, jak również tych, gdzie nie zachodzi konieczność częstych spotkań z całym zespołem pracowników.

Jakie zalety ma akustyczna sala konferencyjna?

Akustyczna sala konferencyjna ma szereg zalet. Podstawowa z nich to kompaktowy rozmiar. Taka kabina nie zajmuje wiele miejsca i z powodzeniem można ją ustawić na open space, aby zyskać dodatkową przestrzeń do prywatnych spotkań. Mały rozmiar to jednocześnie mobilność. Nie będzie większego problemu z przeniesieniem kabiny w inne miejsce.

Z pewnością wiele ułatwia fakt, że kabina jest dźwiękoszczelna. Hałas z open space nie będzie zatem w niej słyszalny, co umożliwi skupienie, ale i swobodną rozmowę. Jednocześnie prowadzonych w jej wnętrzu rozmów nie będzie słychać na zewnątrz.

Kabina akustyczna jest również bardzo dobrze wyposażona. Mimo, że ma niewielki rozmiar, to znajduje się w niej wszystko to, co niezbędne. Przemyślana organizacja sprawia, że można w niej swobodnie usiąść i nie czuć się klaustrofobicznie. Wrażenie przestronności mogą potęgować przezroczyste drzwi.

Kolejna z zalet, o której warto wspomnieć, to możliwość konfiguracji takiej budki dźwiękoszczelnej. Osoba, która ją zamawia może wybrać jej kolorystykę, styl ścian bocznych, a także okleinę na frontowej szybie.

Mini sala konferencyjna to pewność mobilności, komfortu i prywatności. Jeśli w Twoim biurze stawiasz głównie na open space, to budka akustyczna będzie jej dobrym uzupełnieniem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDyrektor Kieliszewski o nowym Teatrze Muzycznym: “Jesteśmy w przełomowym momencie”
Następny artykułWitaj szkoło na nowo