A A+ A++

Z dnia na dzień coraz więcej osób dowiaduje się o pozytywnym wyniku na obecność SARS-CoV-2.  Każdego dnia padają rekordy zakażeń. Tysiące osób są kierowane na kwarantannę. Rozprzestrzenianie się choroby sprawia, że coraz więcej ludzi lęka się o zdrowie i życie swoje oraz swoich bliskich. Wszystkich, którzy są chorzy, przebywają w izolacji, na kwarantannie, a także oczekujących na wyniki testów zachęcamy do wspólnego przeżywania dni odosobnienia. Od dziś możesz dołączyć do akcji #mimodrzwizamkniętych.

 W ramach akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem” pragniemy zachęcić diecezjan, kapłanów, siostry zakonne, osoby świeckie, mężczyzn i kobiety, zwłaszcza te związane z Dziełem Dzielnych Kobiet, do wspólnego przeżywania czasu pandemii, kwarantanny i odosobnienia, do dzielenia się słowem Bożym i dobrem, jakiego doświadczamy.

Od dziś, 27 października każdego dnia na naszej stronie internetowej, a także na profilu Facebookowym i Instagramowym będziemy zamieszczać fragmenty słowa Bożego z krótką refleksją. Każdy rozważany fragment będzie zawierał frazę: „Nie bój się, nie lękaj się”. Trzeba wiedzieć, że zdania te w Biblii padają ponad 360 razy. A to znaczy, że przez cały rok, każdego dnia, możemy pochylać się nad tym przesłaniem niosącym pokój, którego dziś nam tak potrzeba. Swoimi refleksjami na temat danego fragmentu będą dzielić się z nami: kapłani, osoby konsekrowane, świeccy. W założeniach, rozważania nie będą egzegezą tekstu, ale osobistą refleksją. Zachęcamy do komentowania, dzielenia się waszymi myślami. Trafiając na kwarantannę, nie musicie rozważać fragmentu przez nas publikowanego. Każdy z Was może zdecydować się na konkretną Księgę czy czytania z dnia. Bez względu na to, jakie teksty rozważacie, zachęcamy do codziennego dzielenia się nimi w komentarzach. Powiedzmy innym o tym, co danego dnia Bóg do nas powiedział, czym nas poruszył, natchnął. „Dzielmy się słowem”.

  Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość Każdego dnia dzielmy się słowem Bożym.

 W ramach naszej akcji chcemy także zachęcić wszystkich do „modlitewnego szturmu”. Trafiając na kwarantannę, otrzymując pozytywny wynik, włączcie się do modlitwy za tych, z którymi mieliście kontakt, za osoby chore, za tych, którzy oczekują na wynik testu i tych, których serca pełną są lęku, niepokoju. W ten sposób stworzymy wielką wspólnotę osób modlących się za siebie nawzajem. Jest to ważne, zwłaszcza dla osób samotnych, które w czasie trwania kwarantanny czują się pozostawione same sobie. Wspólne wołanie do Boga o ustanie pandemii, a także o zdrowie dla chorych, niebo dla zmarłych będzie naszym duchowym darem, gestem miłosierdzia.

Zacęcamy do modlitewnego szturmu.   Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość Zacęcamy do modlitewnego szturmu.

Trzecią odsłoną naszej akcji jest „podaj dalej”. Przebywając w izolacji, kwarantannie pewnie większość z was doświadcza konkretnego dobra, pomocy, wsparcia od waszych bliskich, rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, a także od różnego rodzaju służb. Dzielmy się tym, co nas spotyka. Zauważajmy gesty współczesnych samarytan. Jeśli wasza rodzina, sąsiedzi czy znajomi pod domem zostawili wam zakupy, ciepłą zupę, kwiaty na poprawę humoru, opowiedzcie innym o tym. Napiszcie o pomysłach waszych bliskich, którzy znaleźli sposób, by zapewnić was o swojej miłości, życzliwości i wsparciu. Opiszcie swoje wzruszenie czy zaskoczenie. Nie zapomnijcie też o życzliwości doświadczanej od pracowników Sanepidu,  MOPR-u, GOPS-u, policji, którzy z zainteresowaniem sprawdzają, czy niczego nam nie brakuje. Niech w ten sposób dobro pączkuje, niech będzie zauważone, docenione i nagłośnione.

Dziel się dobrem - podaj dalej.   Jakub Szymczuk /Foto Gość Dziel się dobrem – podaj dalej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł55 nowych dodatnich wyników
Następny artykułStwardnienie guzowate – choroba o wielu twarzach