A A+ A++

W miniony czwartek Huawei wprowadził na rynek swój flagowy smartfon Huawei P40. Jest to jedno z pierwszych chińskich urządzeń, które firma wypuściła od czasu wprowadzenia przez Waszyngton sankcji (miało to miejsce w maju ubiegłego roku). Sankcje te uniemożliwiły amerykańskim firmom sprzedaż podzespołów chińskiemu gigantowi, chyba że udzielono im na to konkretnej licencji. To, co w związku z sankcjami odczuwa klient końcowy to chociażby brak usług Google Mobile Services w najnowszych smartfonach Huawei, ale system to nie wszystko. Spodziewaliśmy się, że w wielu przypadkach wewnątrz urządzeń znajdziemy także zamienniki. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej.

W smartfonie Huawei P40 Pro, mimo obostrzeń wykorzystano kilka komponentów, wyprodukowanych przez amerykańskie przedsiębiorstwa.

Mimo zakazu w Huawei P40 znalazły się amerykiańskie podzespoły [2]

Test Huawei P40 Pro: Nowy król fotografii z bardzo wydajną baterią

Jak czytamy w serwisie Arstechnica, rozebrany na części Huawei P40 Pro zaskoczył całą masą podzespołów produkowanych przez amerykańskie przedsiębiorstwa. Można więc sądzić, że rząd USA udzielił pozwolenia na współpracę większej ilość marek, niż tylko Qualcommowi (choć i to może nie potrwać długo). Mowa tu chociażby o Skyworks czy Qorvo. Niby nic w tym przesadnie zaskakującego, jednak wziąwszy pod uwagę, że przy produkcji Huawei Mate 30 Pro nie skorzystano z amerykańskich komponentów, cała sytuacja jest dość ciekawa.

Mimo zakazu w Huawei P40 znalazły się amerykiańskie podzespoły [1]

Test smartfona Huawei P40 Lite: bo nie można mieć wszystkiego

Ciekawa chociażby dlatego, że ukazuje jak amerykańskie firmy mimo zakazów rządu Donalda Trumpa, wciąż chcą utrzymać kontakty biznesowe z Huawei. Nic dziwnego – chińska marka mimo obostrzeń wydaje się dopiero nabierać rozpędu i nie zdziwi mnie, jeśli po “fiasku” z usługami Google całkiem sprawnie finansowo wystrzeli do góry. W tamtym roku Huawei sprzedało więcej niż 240 milionów smartfonów, można więc tylko szacować, jak intratnym kontrahentem jest chińska firma dla amerykańskich przedsiębiorstw.

Mimo zakazu w Huawei P40 znalazły się amerykiańskie podzespoły [3]

Źródło: Arstechnica

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCitroen C4 Cactus 1.2 PureTech 131 KM, 2018 – test AutoCentrum.pl #392
Następny artykułJest całodobowa infolinia dla głuchych o koronawirusie. “Mogą z niej korzystać też służby medyczne”