„W relacji ze światem” to hasło 21. edycji Millennium Docs Against Gravity. To największy festiwal filmowy w Polsce i jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie. To jedyne tego rodzaju wydarzenie w Europie, które odbywa się jednocześnie w ośmiu różnych miastach – Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Lublinie, Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu oraz Łodzi. Tegoroczna edycja potrwa od 10 maja do 3 czerwca.
W programie polskie premiery i pokazy ponad 90 filmów dokumentalnych z całego świata. O Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni powalczy 12 tytułów. Jak każdego roku filmom towarzyszyć będzie program wydarzeń, od nauki gry w piłkę nożną dla dziewczyn przez spotkania z twórcami i bohaterkami filmów po debatę poświęconą „wskrzeszaniu” zmarłych dzięki najnowszym technologiom. Będzie też działać Akademia Filmu Dokumentalnego dla młodzieży.
Hasło festiwalu odnosi się do niezwykłej wartości kina dokumentalnego, w którym jak w zwierciadle możemy się przejrzeć i dowiedzieć więcej o sobie, innych i o świecie. Hasło „W relacji ze światem” podkreśla rolę i wartość kina w naszym życiu, ale także w życiu społecznym i politycznym.
Filmy w programie festiwalu oferują podróż przez cały świat, pokazując jego najodleglejsze zakątki. To także podróż w głąb siebie i spojrzenie na relacje, jakie budujemy wśród najbliższych i w społeczeństwie.
Nową sekcją w programie 21. MDAG są „Niezapomniane historie kobiet”, czyli opowieści o pionierkach, walczących z patriarchatem i wytyczających drogę dla kolejnych pokoleń w różnych dziedzinach.
Szczegóły oraz bilety dostępna na stronie: www.mdag.pl oraz www.gcf.org.pl i stacjonarnie w kasie Kina Studyjnego GCF.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS