A A+ A++

Operową transmisję przebojowego koncertu bohaterów musicalowych bajek zobaczyć można bezpłatnie w niedzielę o godz. 12 na kanale YouTube OiFP (www.youtube.com/user/oifp). Zaśpiewają postaci dobrze znane z białostockiej sceny, z różnych bajek muzycznych reżyserowanych w OiFP.

Zwierzaki, Adonis i pewien Kapturek

– Czy to Kaczorek z bajki „Brzydki Kaczorek”, czy Węgiel z „Adonis ma gościa”, czy Czerwony Kapturek ze „Sprawy Kapturka Cz.” – każdy z bohaterów bajek muzycznych OiFP szuka przyjaźni, miłości, akceptacji. Na scenie bawią nas, jednocześnie ucząc, czasem wzruszają, czasem rozśmieszają do łez – zaprasza Joanna Dolecka, rzeczniczka OiFP.

Koncert ‘Opera to moja bajka!’ Fot. OiFP

Podczas koncertu „Opera to moja bajka!” artyści przypomną nam przebojowe piosenki z „Brzydkiego kaczorka” M. Urbanka i J. Lubowicza w reż. Jakuba Szydłowskiego, „Sprawy Kapturka Cz.” M. Guśniowskiej i P. Klimka w reż. Justyny Schabowskiej oraz „Adonis ma gościa” F. Apke i J. Lubowicza w reż. i do tekstów Jakuba Szydłowskiego. W postaci z tych niezapomnianych historii wcielą się: Monika Ziółkowska, Dorota Białkowska, Maciej Nerkowski, Bartłomiej Łochnicki, Kamil Wróblewski. Solistom akompaniować będą muzycy Orkiestry OiFP.

Aktorzy grają na żywo

Białostocki Teatr Lalek ma propozycję dla dzieci i dorosłych. Młodszych widzów zaprasza w niedzielę – o godz. 15 na familijny spektakl „Ach, jak cudowna jest Panama” według Janoscha z atrakcyjnymi lalkami w stylu muppetów. Z kolei młodzież i dorośli w niedzielę o godz. 18 mogą zobaczyć spektakl „Piaskownica” o współczesnych trzydziestolatkach mających problem z dorosłością (według znakomitego dramatu Michała Walczaka).

W przypadku tych dwóch spektakli, mimo że z powodu pandemii nie możemy oglądać ich w budynku teatru, możemy mieć złudzenie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu – bo tak rzeczywiście będzie. Aktorzy BTL o konkretnej godzinie spotykają się w teatrze, grają na żywo, a spektakl jest w tym samym momencie na żywo pokazywany w internecie.

Spektakle, transmitowane wprost ze scen Białostockiego Teatru Lalek, można obejrzeć w Internecie poprzez usługę PPV na kanale BTLonline – www.btl.ppv-stream.pl. Po wykupieniu dostępu do wybranego spektaklu kupujący otrzymuje mail z linkiem, dzięki któremu może jednorazowo obejrzeć spektakl, który o określonej godzinie jest grany przez aktorów na żywo w teatrze.

Piaskownica i Panama

'Ach, jak cudowna jest Panama!' w BTL ‘Ach, jak cudowna jest Panama!’ w BTL  AGNIESZKA SADOWSKA

Spektakl „Ach, jak cudowna jest Panama!” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego to historia o wielkim marzeniu, spontanicznej podróży i przede wszystkim o przyjaźni. Tej, która dodaje odwagi, fantazji i nadaje sens najbardziej szalonym pomysłom. Spektakl opowiada o niezwykłej, pełnej przygód i humoru wędrówce do tytułowej Panamy

Z kolei „Piaskownica” w reż. Mateusza Walczaka opowiada o blaskach i cieniach ludzkich relacji: o mijaniu się, rozchodzeniu, nieumiejętności wyrażania swoich emocji, odczytywania własnych potrzeb i komunikowania ich.

'Piaskownica', premiera w Białostockim Teatrze Lalek ‘Piaskownica’, premiera w Białostockim Teatrze Lalek  Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Niespodzianka dla najmłodszych

Z okazji mikołajek Białostocki Teatr Lalek przygotował też niespodziankę dla najmłodszych widzów.

Na stronie internetowej BTL w zakładce „Edukacja” (www.btl.bialystok.pl/edukacja) można bezpłatnie pobrać kolorowankę (w formacie pdf) z bohaterami naszych spektakli. Rysunki na podstawie zdjęć z naszych spektakli przygotowała Agata Soboczyńska, aktorka Białostockiego Teatru Lalek.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy na sali porodowej ciężarna musi zakrywać nos i usta?
Następny artykułTego się nikt nie spodziewał. Tomasz Lis krytykuje opozycję: “Marsz w lewo to recepta na kolejne klęski”