A A+ A++

Miewasz bóle karku, bóle głowy, wzmożone napięcie mięśniowe czy nawet migreny? To mogą być objawy niestabilności kręgosłupa szyjnego.

Zgodnie z fizjologią i anatomią mięśnie odpowiadające za ruchy gałki ocznej bardzo blisko współpracują z mięśniami podpotylicznymi, czyli mieśniani tuz przy czaszce. One z kolei odpowiadają między innymi za ruchy rotacji w kręgosłupie szyjnym

-wyjaśnia gość nowotomyskiej biblioteki, fizjoterapeuta i terapeuta indywidualny, Emilia Rościszewska z Kliniki Rehabilitacji Rosmed w Nowym Tomyślu, która w formie krótkiego filmu odpowiada na pytanie dlaczego warto gimnastykować mięśnie gałki ocznej i proponuje ćwiczenia poprawiające wzrok, ostrość i pole widzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem, który zaciekawi każdego, a w szczególności tych, którzy sporo czasu poświęcili na wpatrywanie się w ekran komputera i rozleniwili pracę mięśni gałek ocznych.

W ślad za tym warto także zadbać o rozciągnięcie mięśni szyi i obręczy barkowej. Ćwiczenia profilaktyczno-terapeutyczne dla miłośników czytania książek (ale nie tylko) zaprezentowane zostały w ramach Tygodnia Bibliotek. To porcja zdrowej wiedzy, która wyjaśnia nie każdemu znane związki zachodzące między kondycją różnych, często nie wyróżniających się mięśni, a naszym samopoczuciem.

Maj 2021, fot. MiPBP w Nowym Tomyślu

5
2
głosów

Ocena artykułu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Warszawie zbudowali rekordową liczbę domków dla owadów. Teraz trafią do Olsztyna
Następny artykułWypożyczalnie – informator!