A A+ A++

Styl klasyczny jest przede wszystkim ponadczasowy, a wnętrza w nim zaaranżowane zawsze są gustowne i eleganckie. Gwarantuje sprawdzone rozwiązania, wprowadza przytulny klimat i opiera się wszelkim zmianom trendów. Doskonale łączy się także z innymi stylami. Czy jest to więc rozwiązanie idealne? Na pewno bezpieczne i zawsze popularne. Podpowiadamy, jak urządzić takie wnętrza.

Spis Treści

Podstawowe zasady

Styl klasyczny określany jest mianem ponadczasowego, ponieważ łączy stonowane barwy, uniwersalne meble i wysokiej jakości materiały. Jest zawsze elegancki, ale przy tym przytulny. Nie mają wpływu na niego chwilowe trendy przez, co nie traci swojej popularności i może być wprowadzony do wnętrza w każdym momencie. W dodatku nawiązuje do minionych epok architektury czy wnętrzarstwa.

Jego początki w kulturze europejskiej sięgają starożytności. Inspirowane Grecją i Rzymem wnętrza charakteryzuje harmonia, umiarkowanie i prostota. Bardzo ważna jest również równowaga, symetria oraz zachowanie proporcji. Obecna jego forma pochodzi natomiast z XVIII-wiecznego klasycyzmu. Był wówczas doskonałą alternatywą dla pełnego przepychu rokoko. Można powiedzieć, że dziś nawiązując do stylu klasycznego wprowadza się do wnętrz styl angielski i eklektyzm. W Polsce inspiracje w klasycznym wzornictwie pochodzą głównie z czasów szlacheckich dworków.

Naturalna kolorystyka

Podstawą klasycznego wystroju mieszkania są naturalne kolory. Stosuje się w nim spokojną i stonowaną paletę barw, gdzie dominują przeróżne odcienie beżu, bieli oraz głębokie brązy i ciepłe szarości. Ma to swoje ogromne plusy, ponieważ takie spokojne barwy bardzo dobrze wpływają na mieszkańców, wprowadzając do wnętrz harmonię, spokój i wyciszenie. To wszystko bardzo dobrze wpływa na relaks i wypoczynek domowników. 

Korzystanie z naturalnej palety barw nie oznacza, że nie można w stylu klasycznym zastosować również bardziej charakterystycznych odcieni. Jeśli chodzi o tkaniny warto postawić na turkusy, błękity i zielenie. W elementach dekoracyjnych charakteru nadadzą odcienie złota i srebra.

Wysokiej jakości materiały

Klasyczne aranżacje wyróżnia używanie wysokiej jakości materiałów. Dotyczy to zarówno podłóg, jak i obić mebli. Stosuje się w tym celu kamień, skórę i drewno. Sprawdzają się także tekstylia w jasnych i pastelowych odcieniach. Idealnym uzupełnieniem wnętrza są tapety z delikatnymi wzorami.

Jeśli chodzi natomiast o meble w klasycznych wnętrzach można pokusić się o trochę przepychu i zainspirować się pałacową stylistyką. Stąd fotele czy kanapy w typie „Ludwik” będą idealnym uzupełnieniem salonu. Ale pamiętaj, że wszelkie antyki czy stylizowane meble sprawdzą się w klasycznej aranżacji tylko wtedy, kiedy połączone zostaną z prostymi rozwiązaniami. Chodzi o zachowanie harmonii w pomieszczeniach. W dodatku meble powinny być nie tylko eleganckie, ale także wygodne.

Dodatki

W każdym wnętrzu dodatki pełnią kluczową rolę. Najważniejsze są tekstylia. W dominującej jasnej kolorystyce wnętrz sprawdzą się bordowe i fioletowe zasłony czy poduszki i narzuty. Przytulny klimat wprowadzi dywan, który może też być w ciekawym kolorze. Innym pomysłem na dekorację jest np. ozdobienie szaf i komód jednolitymi dekorami czy gałkami. Całość uzupełnią natomiast eleganckie wazony, figurki, posążki czy stylizowane świeczniki. Na ścianach powinny się znaleźć klasyczne obrazy lub lustra z ozdobnymi ramami. Tak urządzone wnętrze zawsze będzie modne.

Spodobał Ci się artykuł? Sprawdź ofertę na klasyczne mieszkania w Świdniku na Rynekpierwotny.pl. 

0
0
votes

Daj ocenę

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Zgierz: Ogólnopolski Konkurs Wokalny Online “Młodych Bajanie” 2021
Następny artykułPolicja Zgierz: Policyjna akcja „Trzeźwość” z małym bonusem