A A+ A++

Mieszkanie Plus 2019

Jak podkreślił w piątek prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz przedsięwzięcie w ramach Mieszkania Plus w Krakowie jest drugą co do wielkości, po Katowicach, realizacją w Polsce. To także kolejny projekt powstający we współpracy z firmą deweloperską.

Blisko 500 mieszkań, które tu powstają to oferta dla rodzin, które będą mogły skorzystać z dopłat do czynszów. W Krakowie czteroosobowa rodzina może liczyć na blisko 500 złotych miesięcznie – zaznaczył Barszcz.

Pierwsze w Krakowie osiedle Mieszkanie Plus powstaje na Klinach w południowej części miasta. Inwestycja na 3,5-hektarowej działce przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej ruszyła w sierpniu tego roku. W budowie jest osiem trzypiętrowych budynków, które pomieszczą 481 mieszkań o średnim metrażu 46 m kw.

W krakowskiej inwestycji zaprojektowano najwięcej mieszkań dwu i trzypokojowych, które stanowią ponad 90 proc. wszystkich lokali mieszkalnych. Najmniej będzie kawalerek – 12. Wszystkie mieszkania będą miały balkon lub loggię. W promieniu 1000 metrów od przyszłego osiedla znajdują się sklepy, lokale gastronomiczne, apteka, poczta, żłobek i przedszkola.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik podkreślił, że dzięki tej inwestycji rządowy program Mieszkanie Plus w Krakowie staje się faktem. Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę pierwszych bloków to symboliczny moment. Można powiedzieć, że dziś zaczyna się tutaj, na krakowskich Klinach, nowy etap w życiu prawie pięciuset rodzin, które właśnie w tym miejscu znajdą swoje upragnione, nowoczesne i komfortowe mieszkania – wskazał.

Jak poinformowali przedstawiciele PFR Nieruchomości, w Krakowie, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do Mieszkań Plus ruszy na pół roku przez zakończeniem budowy i będzie składał się z dwóch etapów.

Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu, czy najemca spełnia kryteria społeczne zwykle ustalone przez lokalny samorząd. Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG InfoMonitor.

Mieszkanie plus w Zamościu. Jest sześciu chętnych na jeden lokal
Mieszkanie plus w Zamościu. Jest sześciu chętnych na jeden lokal

Zobacz również

Według przekazanych informacji obecnie spółka PFR Nieruchomości proceduje 18 lokalizacji na terenie całego województwa małopolskiego. Ich potencjał to około 5,5 tysiąca mieszkań. Jedną z najbardziej zaawansowanych lokalizacji jest projektowana inw … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy Polacy inwestują w przyszłość swoich dzieci? – badanie osób pobierających świadczenie 500 plus
Następny artykułMimo że ma raka płuca snurkuje, jeździ na rowerze, żyje normalnie. Wszystko dzięki immunoterapii