A A+ A++

Nabycie mieszkania to wyzwanie, które zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Wybór spośród różnorodnych ofert może być bardzo trudnym zadaniem dla osób, które dotąd nie miały styczności z zakupem nieruchomości i nie orientują się, jakie czynniki mają wpływ na jej wartość. Najczęstszym dylemat nabywców brzmi: rynek pierwotny czy wtórny? Czym różnią się oba te rynki oraz który może okazać się lepszym wyborem?

Rynek pierwotny i wtórny – podstawowe różnice

Podstawową różnicą pomiędzy segmentami jest to, czy sprzedawane w ich ramach mieszkania są nowe, czy posiadały już wcześniej jakiegoś właściciela. Lokale nieużywane, świeżo odebrane od podmiotu, który je wybudował, wchodzą w skład rynku pierwotnego. Mieszkania używane, z drugiej ręki to z kolei składowa rynku wtórnego. Nieruchomości od dewelopera to inwestycje najnowsze, a co za tym idzie, najnowocześniejsze pod względem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałów. Twórcy takich mieszkań przykładają wagę do tego, by owoce ich pracy umiejętnie wykorzystywały najnowsze budowlane trendy i nie powielały błędów starych mieszkań, co obecnie stanowi spory problem lokali z rynku wtórnego.

Choć w opinii niektórych osób nieruchomości z drugiego segmentu cechują się lepszą opłacalnością, wcale nie musi tak być. Należy pamiętać, że od zakupu używanego mieszkania musimy uiścić podatek, zaś dostosowanie lokalu do swoich oczekiwań wiąże się z wysokimi kosztami gruntownego remontu, niekiedy zaś koniecznością kosztownej wymiany kluczowych elementów instalacji. Nieruchomość z tynku wtórnego nie jest więc najlepszym wyborem dla osób, które nie chcą chodzić na kompromisy względem projektu i zagospodarowania mieszkania.

Co rynek pierwotny i wtórny mogą zaoferować nabywcom mieszkań?

Podczas poszukiwań wymarzonego lokalu, kluczowe znaczenie musi mieć dla nas lokalizacja. Powinna ona być dopasowana do naszego stylu życia – na przykład, jeśli cenimy sobie spokojną, zieloną okolicę i bliskość terenów rekreacyjnych, nie decydujmy się na mieszkanie w zatłoczonym centrum. Te warunki są powodem, dla którego tak wiele mieszkań z rynku pierwotnego powstaje obecnie na uboczu i w spokojnych rejonach wielkich miast – deweloperzy, podobnie jak ich klienci, cenią sobie rejony dobrze skomunikowane, jednak pozostające z dala od miejskiego zgiełku. Lokale z rynku wtórnego to często mieszkania znajdujące się na starych osiedlach. Mogą kusić atrakcyjną lokalizacją, jednak tereny te często pozbawione są udogodnień współczesnych ośrodków mieszkalnych. Mowa tu m.in. o dostępności miejsc parkingowych, udogodnień dla wózków i innych rzeczy, które mogą być istotne dla jakości naszego życia.

Jak znaleźć mieszkanie, które będzie spełniać nasze oczekiwania?

By mieć pewność, że mieszkanie, które kupujemy, będzie trafioną inwestycją, nie możemy pozwolić sobie na niedopatrzenia. Warto poświęcić uwagę takim obiektom, które charakteryzuje wysoki standard wykończenia, doskonały stan techniczny oraz bliskość atrakcyjnych punktów handlowych i usługowych. Mieszkania, które spełniają wszystkie z tych kryteriów, znajdziemy w ofercie takich firm, jak Republika Wnętrz. Developer ten może pochwalić się latami doświadczenia, które pozwoliły na stworzenie wielu nowoczesnych inwestycji w atrakcyjnych lokalizacjach. Dużą zaletą jest także obszar, w jakim działa ten deweloper – Wrocław to miasto wielu możliwości, stale poszerzające swoją ofertę biznesową i kulturalną. Na temat Republiki Wnętrz dowiemy się więcej na stronie https://republikawnetrz.pl/.

 artykuł promocyjny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTokio. Koszykarki USA w półfinale, 53. mecz bez porażki
Następny artykułCoraz mniej gruntów do zagospodarowania