A A+ A++

Odpowiedzialność i czujność mieszkańców Ostrołęki zadziwiły wczoraj wieczorem, kiedy to zdecydowana interwencja świadków przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Przypadek ten podkreśla coraz większą świadomość społeczności lokalnej na temat zagrożeń płynących z prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Występek młodego mężczyzny, który zdecydował się wsiąść za kółko po spożyciu, zdaje się być przestrogą dla innych i dowodem na to, że mieszkańcy nie będą tolerować takich zachowań na swoich drogach.

  • Wczoraj o godzinie 22:45 została przekazana policji Ostrołęki informacja o interwencji świadków, którzy zatrzymali pijanego kierowcę na miejscowym parkingu.
  • Na miejsce wysłano patrol, który potwierdził zgłoszenie i natrafił na świadków – kobietę i mężczyznę w wieku odpowiednio 42 i 44 lat, którzy relacjonowali wydarzenie.
  • 23-letni mieszkaniec Ostrołęki, który narobił awanturę po zaparkowaniu swojego samochodu, został zbadany przez policję. Test alkomatem wykazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.
  • Zatrzymano mu prawo jazdy, a teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
  • kom. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apeluje do mieszkańców o niezawodne informowanie o przypadkach podejrzenia prowadzenia pojazdów przez osoby nietrzeźwe.

Przykład z Ostrołęki, gdzie mieszkańcy sami podjęli działanie, by powstrzymać pijanego kierowcę, może służyć jako wzór odpowiedzialności i zaangażowania w budowanie wspólnego bezpieczeństwa na drogach. To społeczna solidarność w najczystszej postaci, demonstrująca, że czujność obywateli ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu tragediom.

W świadomości mieszkańców naszego miasta coraz mocniej zakorzenia się przekonanie, że nie ma miejsca na pobłażliwość wobec pijanych kierowców. Tym bardziej, że każdy taki incydent stanowi realne zagrożenie nie tylko dla samego sprawcy, ale także dla niewinnych uczestników ruchu drogowego. Niech ten przypadek stanie się przestrogą dla każdego, kto myśli, że jazda po alkoholu może się skończyć bez konsekwencji.

Cytując kom. Tomasza Żerańskiego: “Nasza właściwa reakcja może uratować ŻYCIE”. Jest to przypomnienie, że działania każdego z nas mogą mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Niech ten przykład z Ostrołęki, gdzie społeczność wykazała się ponadprzeciętną odpowiedzialnością, zainspiruje innych do podobnych działań. W ten sposób możemy wspólnie stworzyć bezpieczniejsze środowisko dla nas wszystkich.

Źródło: Policja Ostrołęka

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOstrołęcka policja startuje z kampanią “Cyberbezpieczni” – edukacja dla wszystkich pokoleń
Następny artykułNBA: Kevin Durant myślał, że to koniec jego kariery