A A+ A++

Dzięki segregacji odpadów możemy ograniczać ich ilość i zmniejszać zanieczyszczenie środowiska, co wpłynie też pozytywnie na nasze zdrowie. Taki obowiązek mają również mieszkańcy budynków wielorodzinnych. Jednak, jak zauważają władze Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami w Ostrowie Wielkopolskim, w ich przypadku wygląda to nieco gorzej, niż w przypadku mieszkańców domów jednorodzinnych.

Ostrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. To dwie główne instytucje zlokalizowane w Ostrowie Wielkopolskim, nadzorujące zabudowania wielorodzinne w mieście. Czy ich przedstawiciele zauważają problem z niesegregowaniem śmieci przez mieszkańców? Okazuje się, że nie jest najgorzej. Jednak przedstawiciele spółek mówią o innych problemach, z jakimi muszą się mierzyć, w związku z gospodarką odpadami.

Prezes OSM-u Andrzej Jakubek informuje, że w przypadku mieszkańców akurat tej spółdzielni, sytuacja z segregowaniem śmieci nie jest zła. Problem – jego zdaniem leży po stronie ustawy o odpadach. W przypadku zabudowań wielorodzinnych dużo trudniej jest „namierzyć” osoby, które śmieci nie segregują.

Natomiast przedstawiciele spółki MZGM od lat mają problem z nielegalnym podrzucaniem śmieci. Są to np. opony czy odpady poremontowe. A czy osoby, które wrzucają śmieci do przysłowiowego jednego worka, muszą liczyć się z jakimiś konsekwencjami? O tym w materiale wideo.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMrocza: 75 Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych
Następny artykułXV Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka Katowice 01.10.2022