20 stycznia w II LO w Tczewie, Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Tczew wspólnie z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie zorganizowali Turniej Szachowy z racji trwającego cyklu zawodów dla uczennic i uczniów – Ferie Sportowe z PCS.

W zawodach udział wzięło 12 młodych sympatyków szachów, w różnym przedziale wiekowym z wielu okolicznych miejscowości. Podczas rozgrywek obowiązywała zasada kojarzenia systemem szwajcarskim oraz czas gry 10 min. + 5sek./ruch.

Zwycięzcą turnieju został Kacper Szwedowski, który zwyciężył 5 partii, drugie miejsce zajął Jan Paszek, natomiast podium zamknął Kazimierz Synak. W klasyfikacji juniorów zwyciężyła Helena Narwojsz z dorobkiem 5 zwycięstw.

Zwycięzcy w klasyfikacjach otrzymali pamiątkowy puchar oraz nagrodę rzeczową.