Mierzejewski w kwietniu 2022 roku został zawodnikiem zespołu Henan Songshan Longmen. Na wyjazd do Chin zdecydował się jednak znacznie wcześniej – w 2019 roku. Po wyjeździe z Europy grał także w takich zespołach jak Sydney FC czy też Al-Nassr. Mimo 37 lat na karku Polak wciąż dobrze wie, jak się gra w piłkę.

Reportaż o Marcie Linkiewicz – premiera 7 sierpnia na Sport.pl

Adrian Mierzejewski z golem i asystą. Świetny mecz pomocnika

Były reprezentant Polski zaprezentował się ze świetnej strony w spotkaniu ligi chińskiej Henan Songshan Longmen – Dalian Professional i był jednym z bohaterów, którzy poprowadzili zespół gospodarzy do zwycięstwa.

Kuriozalny gol w meczu ukraińskiej ligi Weres Równe - Worskła Połtawa (1:2)

W 25. minucie Mierzejewski zdobył bramkę na 2:0. Kompletnie niepilnowany pomocnik otrzymał podanie na linię szesnastego metra i silnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Co ciekawe zawodnikiem, który obsłużył Polaka świetnym zagraniem, był… były gracz Legii Warszawa – Hildeberto. 27-latek występował w barwach drużyny ze stolicy w latach 2017-18.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

To nie jedyna akcja, po której Mierzejewski zapisał się w protokole meczowym. Dwie minuty wcześniej sam zanotował asystę przy golu Djordje Denicia. Jego zespół wyprowadził wówczas szybką kontrę trzech na dwóch i chwilę później piłka wpadła do siatki.

APTOPIX France Soccer PSG Mbappe

Dla Adriana Mierzejewskiego to kolejne zdobycze w tym sezonie. Był to jego 18. występ w bieżących rozgrywkach (w Chinach gra się systemem wiosna – jesień), a także trzecia bramka i trzecia asysta. Przypomnijmy, że pomocnik wystąpił 41 razy w reprezentacji Polski, w której zdobył trzy gole. Debiutował w 2010 roku, a po raz ostatni zagrał w narodowych barwach dziesięć lat temu.