Podziel się na Facebooku
Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze
W tym roku będziemy witać Nowy Rok inaczej niż w ubiegłych latach. Rząd pis zdecydował, że obowiązywać będzie w tym czasie godzina policyjna i będzie obowiązywał puszczania fajerwerków, a o sylwestrowych zabawach możemy zapomnieć.
Podczas czwartkowej konferencji szef resortu zdrowia poinformował o zastosowaniu w Polsce godziny policyjnej. Oznacza to, że w sylwestrowy wieczór nie będzie można wychodzić z domu. – „Wprowadzamy ograniczanie w przemieszczaniu się 31 grudnia od godzi 19:00 do godz. 6.00 1 stycznia 2021 roku” – przekazał Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.
Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.
– „Przerwanie transmisji COVID-19 to jedyny skuteczny sposób na zwycięstwo w walce z koronawirusem. Umożliwi to szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpoczniemy proces szczepień, musimy być szczególnie ostrożni i odpowiedzialni. Do 17 stycznia 2021 r. przedłużamy etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Zamknięcie stoków narciarskich oraz zakaz przemieszczania się w Sylwestra” – poinformował Adam Niedzielski
Minister @MZ_GOV_PL @a_niedzielski w #KPRM: W nocy z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m. in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu. pic.twitter.com/q4L9hGuRpy
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) December 17, 2020
Adam Niedzielski zapowiedział też wprowadzenie narodowej kwarantanny, która będzie trwała od 28 grudnia do 17 stycznia. Pytany o szczegóły wyjaśnił, że obowiązek pozostania w domach będzie taki sam, jak w trakcie pierwszej fali epidemii i wiosennego lockdownu. Mieszkanie będą mogły opuścić tylko osoby, które idą do pracy lub do lekarza.
– „Same apele to za mało” – przyznał minister podczas konferencji. – „Niestety nie jest wykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo nie możemy liczyć, że szczepienia zaczną chronić nas w tym najbliższym okresie” – mówił Minister Zdrowia.
W związku z tym, że rząd zdecydował o zamknięciu m.in. hoteli i stoków narciarskich, witać Nowy Rok będzie można spędzić tylko w domu. Aktualne wciąż pozostają ograniczenia związane z liczbą osób, która może przebywać w jednym mieszkaniu – maksymalnie jest to pięć innych osób poza domownikami.
Nowe zasady bezpieczeństwa – od 28 grudnia do 17 stycznia
Przedłużamy etap odpowiedzialności i wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Wszystko po to, aby przerwać transmisję COVID-19 i jak najszybciej wrócić do normalności. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni?
- Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe;
- Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.
- Zamknięte stoki narciarskie;
- Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego;
- 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym
Przedłużamy dotychczasowe zasady i ograniczenia:
• Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie)
• Ograniczenia w transporcie zbiorowym:
– 50% liczby miejsc siedzących, albo
– 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.
• Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2
• Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób
• Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji
• Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki
• Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2
• Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00
• Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz
• Żłobki i przedszkola funkcjonują bez zmian
Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały ulegają przedłużeniu.
Święta Bożego Narodzenia 2020
Przed nami święta Bożego Narodzenia, które zawsze były czasem spotkań rodziną i przyjaciółmi. Tegoroczne będą jednak różniły się od tych z poprzednich lat.
Według polityków PiS nadchodzące dni to sprawdzian z odpowiedzialności dla wszystkich Polaków. Rządzący apelują: „Sprawmy, aby oczekiwanie na szczepienia przeciwko COVID-19 było bezpieczne dla nas i naszych bliskich. Zastosuj się do obowiązujących ograniczeń – święta spędź w ze swoimi domownikami, nie organizuj dużych spotkań. Pamiętaj, że obowiązuje ograniczenia liczby gości, których możesz zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują”.
Czy Policja będzie mogła nakładać mandaty za naruszenie zakazu przemieszczania się?
Cóż, w tym przypadku mamy do czynienia z kolejnym złamaniem zapisów zawartych w Konstytucji. W artykule 52 jest zapisane:
1. Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
2. Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Z kolei w punkcie nr 3 czytamy:
Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.
O ile wiadomo pisowski rząd nie uchwalił żadnej ustawy ograniczającej wolności obywateli!
W rozdziale jedenastym Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej w pierwszym punkcie czytamy:
„W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny:
– stan wojenny;
– stan wyjątkowy;
– stan klęski wyjątkowej.
Drugi punkt natomiast informuje nas o tym, że stan nadzwyczajny może być wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia, które podlega dodatkowemu podaniu do publicznej wiadomości.
W kolejnym piątym punkcie czytamy, że „Działania podjęte w wyniku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego muszą odpowiadać stopniowi zagrożenia i powinny zmierzać do jak najszybszego przywrócenia normalnego funkcjonowania państwa.
Biorąc pod uwagę powyższe mamy prawo powiedzieć, że to nie obywatele łamią obowiązujące w Polsce prawo. Prawo niestety łamią członkowie rządu pisowskiego, który uzyskując demokratyczny mandat do sprawowania władzy jednocześnie sprzeniewierzył się przeciwko Polsce i obowiązującemu prawu.
Poziom ogłupienia społeczeństwa osiąga zenitu. Kłamstwa i brak konsekwencji władzy powodują w społeczeństwie coraz większe rozczarowanie i zmuszają do zadawania pytań w kwestii logiki wprowadzanych przez rząd obostrzeń.
Choć oficjalnie zakażeń jest dwa razy mniej niż ponad miesiąc temu, rząd wprowadza narodową kwarantannę, która miała nam grozić przy wzroście zachorowań. Albo władza z dnia na dzień zmienia zasady, albo rządowe dane nie są warte funta kłaków.
Warto zadać tu także pytanie, kto zezwolił politykom z pisu tak bardzo obniżać autorytet i zaufanie do Polskiego Rządu?
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS