A A+ A++

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz udostępniło lekcję internetową w języku japońskim. Lekcja dostępna na lekcja.auschwitz.org pozwala na zdobycie wiedzy o Auschwitz z każdego miejsca na świecie.

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu rozszerzyło swoją ofertę edukacyjną, udostępniając japońską wersję lekcji internetowej „Auschwitz – obóz koncentracyjny i zagłady”. Dzięki temu osoby z Japonii mają teraz możliwość zgłębiania historii obozu Auschwitz w swoim ojczystym języku, nie wychodząc z domu.

Edukacja online – dostęp dla każdego

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może dotrzeć do Miejsca Pamięci osobiście, dlatego rozwijamy materiały edukacyjne dostępne online – podkreśliła Agnieszka Juskowiak-Sawicka, kierująca E-learningiem w MCEAH. Ponad 30 lekcji internetowych poświęconych różnym aspektom funkcjonowania obozu Auschwitz jest dostępnych na stronie lekcja.auschwitz.org. Główna lekcja ukazująca całościową historię obozu Auschwitz dostępna jest już w dwunastu językach, w tym po japońsku.

Wzrost liczby japońskich odwiedzających i znaczenie lekcji

W 2023 roku Muzeum Auschwitz odwiedziło ponad 5,7 tys. turystów z Japonii, co podkreśla potrzebę udostępnienia materiałów edukacyjnych w ich ojczystym języku. Dzięki lekcji internetowej możemy dotrzeć do znacznie większej liczby osób, szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą odbyć dalekiej podróży.

Kompendium wiedzy o Auschwitz

Lekcja składa się z dwóch części: pierwsza dotyczy funkcjonowania Auschwitz jako obozu koncentracyjnego, a druga poświęcona jest zagładzie Żydów w Auschwitz. Zawiera bogate opisy historyczne, fragmenty relacji Ocalałych, fotografie, mapy oraz przykłady sztuki obozowej, co czyni ją znakomitym narzędziem edukacyjnym dla nauczycieli i osób indywidualnych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZdecydują dane NFP
Następny artykułInformacja dotycząca wczorajszego zgłoszenia o wycieku do rzeki Czarnej