A A+ A++

SANOK / PODKARPACIE. Podstawowym kierunkiem działania Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku jest prowadzenie nowoczesnego kształcenia zawodowego. W tym celu szkoła intensywnie wykorzystuje możliwości, jakie daje uczestnictwo w programach unijnych. Wiedza teoretyczna oraz praktyczna uczniów MECHANIKA często weryfikowana jest na zagranicznych praktykach, stażach i kursach odbywanych w ramach programu Erasmus+.

Projekty unijne pozwalają realizować proces dydaktyczny w oparciu o europejskie standardy nauczania. Są odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata, rynków pracy i potrzeby posiadania wykwalifikowanej kadry. Akredytacja Erasmusa w dwóch sektorach Kształcenie i Szkolenie Zawodowe oraz Edukacji Szkolna pozwala na liczne zagraniczne wyjazdy uczniów i nauczycieli na praktyki, staże i kursy. Szkoła od lat współpracuje również z instytucjami edukacyjnymi z innych krajów. W ostatnim czasie nauczyciele ze szkoły ponadpodstawowej z Lizbony (Escola Profissional de Ciências Geográficas) oraz z Polsko-Niemieckiego Komitetu ds. Edukacji wizytowali ZS 2.

Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń w dziedzinie kształcenia zawodowego oraz na poznanie specyfiki kultury pracy i praktyk wykorzystywanych w różnych krajach.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZwołanie LXXVI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej
Następny artykułAI zagrożeniem dla ludzkości? Pracownicy OpenAI obawiają się prototypu Q