Pokazy ginących zawodów, rękodzieło do podziwiania i do kupienia, potrawy regionalne i – po raz czternasty już – Smażenie Powideł. Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach zaprasza!
XIV Smażenie Powideł w Mniszkach to tak naprawdę kiermasz rękodzielników i pokazy dawnego rzemiosła. Będzie trwał przez cały weekend 19 i 20 września od 11.00 do 18.00. W programie przewidziano kiermasz na dziedzińcu i w parku, gdzie na chętnych będą czekały strefy dla wystawców z dawnym rękodziełem, wyrobami artystycznymi oraz gastronomiczne z potrawami regionalnymi.
Będą też pokazy ginących zawodów: pokazy i spotkania z zegarmistrzem oraz kowalem, stare kino, spotkania z fotografem i fotografia pod lipą, lanie świec, pokazy garncarstwa, pieczenie chleba, samodzielny montaż „ryczek”, plecionkarze, koronkarze, wikliniarz, pokazy iluzjonisty, wioska średniowieczna, szydełkowanie, rzeźby w drewnie, powroźnik.
Oglądanie i wprawianie się w rękodziele będą umilali muzycy z kapeli koźlarskiej “Kotkowiacy”, a także zespoły: „Asy z rękawa”, „Teofil z Katowic Duo”, zespół wokalny FinArt oraz bluesowy NO NAME, Zbigniew Rolniczak & Tomasz Wyrzykowski, Przemysław Śledź „Śledziuha” i ukulele, Koło Śpiewacze „Chojanki”, zespół „Shalom” grający muzykę żydowską i klezmerską, Dixie Company oraz „Ludożercy z innej wsi” – Malwina Paszek i Tomasz Grdeń.
Będzie też można obejrzeć wystawy: „Mija czas, a las zawsze wokół nas” – przygotowaną przez Nadleśnictwo Bolewice wystawę, warsztaty i stoisko promocyjno – edukacyjne, kapliczki przydrożne i pensjonaty dla owadów przygotowane przez Pracownię z Galerią Sztuki Naiwnej Adam Liszcz, malarstwo z kolekcji Stowarzyszenia Artystycznego „Drzewce 2002”, lalki w strojach regionalnych i wiele innych.
Oczywiście przez cały czas będzie też trwało smażenie powideł – aż do wyczerpania zapasów. Zazwyczaj wychodzi to kilkaset kilogramów powideł, które rozchodzą się w czasie kiermaszu jak świeże bułki…
Wstęp na kiermasz jest wolny, jednak ze względu na pandemię organizatorzy przypominają, że wszyscy wchodzący będą musieli najpierw pobrać bezpłatne wejściówki – chodzi o to, by na dziedzińcu nie było zbyt dużo osób. Wszyscy muszą też dezynfekować ręce w każdej strefie i mieć zakryte usta oraz nos.
el
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS