A A+ A++

Korporacja rzadko informuje jakich nowości mogą się spodziewać ci użytkownicy komputerów wyposażonych w procesor Arm, którzy są zainteresowani systemem Windows 10. Jednak wczoraj uchyliła rąbka tajemnicy i przedstawiła swoje plany na najbliższą przyszłość dotyczące tej platformy obliczeniowej.

I tak Microsoft potwierdził, że na komputerach Windows 10 zawierających procesor Arm będzie można uruchamiać aplikacje x64, realizując takie zadania w trybie emulacji x64. Użytkownicy zarejestrowani w programie Windows Insider będą mieli okazję przetestować taki mechanizm już w listopadzie tego roku, gdyż wtedy dotrze do nich system Windows 10 obsługujący w tym trybie aplikacje x64. Microsoft nie podaje jednak, kiedy rozwiązanie takie zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom zainteresowanym tą platformą.

Jak wiadomo, platforma Windows on Arm (której prezentacja miała miejsce cztery lata temu) obsługuje obecnie takie aplikacje natywnie, w tym wersje ARM64. W trybie emulacji są natomiast obsługiwane tylko 32-bitowe aplikacje x86. Brak możliwości uruchamiania aplikacji x64 w trybie emulacji jest poważnym mankamentem tej platformy, dlatego jej użytkownicy przyjęli informację firmy Microsoft z zadowoleniem, chociaż są trochę zawiedzeni tym, że będą musieli zapewne poczekać jeszcze wiele miesięcy na moment, gdy będzie ona ogólnodostępna.

Zobacz również:

Microsoft ujawnił też, że do użytkowników tej platformy trafi wkrótce udoskonalona wersja przeglądarki Edge bazującej na silniki Chromium. Firma zamierza też w najbliższych dnia udostępnił im natywnego klienta Microsoft Team, który został zoptymalizowany pod kątem platformy Windows 10/Arm.

Jednocześnie Microsoft informuje iż cały czas współpracuje z szeregiem firm (takich jak Acer, HP, Lenovo czy Samsung), tak aby mogły szybko wprowadzać jego rozwiązania do produkowanych przez nie platform Windows 10/Arm.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?
Następny artykułStan wyjątkowy w Czechach. Nie można śpiewać podczas nabożeństw