Rosyjskie media mówią o ponownym umożliwieniu pobierania oprogramowania oraz sterowników przez firmę Intel w kraju. Według nich, od 11 stycznia tego roku, możliwy jest dostęp do strony z pobieraniem Intela bez VPN-a. Główna strona Intela w Rosji wciąż jest zablokowana. Jak podają te same źródła, Microsoft włączył automatyczne aktualizacje dla systemu Windows 11 w przypadku rosyjskich użytkowników.
Sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone poskutkowały między innymi zablokowaniem działalności Intela w Rosji oraz na Białorusi. Jeszcze w lutym i marcu ubiegłego roku, firma zawiesiła wszelkie dostawy do rosyjskich oraz białoruskich klientów. W kwietniu nastąpiło z kolei zawieszenie działalności biznesowej w Rosji. Kilka rosyjskich mediów donosi teraz o wznowieniu wsparcia przez Intela w ich kraju. Według nich, blokada pobierania oprogramowania została nałożona przez Intela 25 lutego ubiegłego roku. Opierała się ona najpewniej na lokalizacji użytkownika. Oznacza to, że przy wykorzystaniu VPN-a wciąż możliwe było dostanie się do potrzebnych plików. Według rosyjskiego CNews, od 11 stycznia tego roku możliwy jest dostęp do strony Intela z pobieraniem bez konieczności ukrywania prawdziwego adresu IP. Konieczne jest jednak odnalezienie sekcji pobierania za pomocą wyszukiwarki, ponieważ oficjalna strona firmy wciąż jest zablokowana.
Aby skorzystać z narzędzia Driver and Support Assistant konieczne jest zalogowanie się lub rejestracja, co jest niemożliwe z rosyjskiego adresu IP. Krótko mówiąc, aktualizacja sterowników wciąż jest zablokowana dla rosyjskich użytkowników.
Wygląda na to, że aktualizacja sterowników jest możliwa tylko przy wykorzystaniu narzędzia do automatycznego pobierania o nazwie Driver and Support Assistant. Aby z niego skorzystać konieczne jest zalogowanie się lub rejestracja, co jest niemożliwe z rosyjskiego adresu IP. Krótko mówiąc, aktualizacja sterowników wciąż jest zablokowana dla rosyjskich użytkowników.
To samo źródło donosi, że firma Microsoft wznowiła możliwość aktualizacji systemu Windows 11, która została zablokowana we wrześniu ubiegłego roku. Warto jednak dodać, że Microsoft uniemożliwił w Rosji pobieranie samego Windowsa. Podobno wykorzystanie fałszywego adresu IP pozwala obejść blokadę. Informacje ciężko podsumować, zwłaszcza, że pochodzą z rosyjskich źródeł. Bardzo możliwe, że są tylko częścią propagandy, której celem jest pokazanie, że wszystko jest dobrze, chociaż prawda jest zgoła inna. Nie należy zatem traktować ich poważnie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS