A A+ A++

W najbliższy piątek, 12 czerwca będziemy świętowań Dzień Patrona Miasta Jarosławia. W ramach przygotowań do wydarzenia zapraszamy do obejrzenia e-wystawy „Michał Czartoryski. Błogosławiony Dominikanin” zrealizowanej wg scenariusza o. Dariusza Kantypowicza OP.

Ekspozycja powstała w 2014 r., w 70. rocznicę męczeńskiej śmierci naszego patrona oraz 15. rocznicę beatyfikacji dominikanina. Prezentowana była w Warszawie oraz w Jarosławiu. Po 6 latach przypominamy wystawę w wersji on-line. Klasztorowi OO. Dominikanów w Warszawie dziękujemy za udostępnienie materiału oraz umożliwienie ekspozycji w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ WYSTAWĘ ON-LINE

Dla przypomnienia: W 2014 r., w uroczystości odsłonięcia wystawy w Warszawie wzięli udział m.in. przedstawiciele rodziny Czartoryskich. W słowie wstępnym Barbara Czartoryska – bratanica o. Michała – zaznaczyła, że dzięki wystawie wiele osób ma szansę „dotknąć świętości”. – Ojciec Michał nie dlatego został błogosławionym, że zginął śmiercią męczeńską. On zginął w ten sposób dlatego, że prowadził święte życie – podkreśliła B. Czartoryska. Krewna dominikanina uczestniczyła także w otwarciu wystawy w Jarosławiu.

Od 6 lat źródłem informacji o Michale Czartoryskim jest dedykowana jego osobie strona internetowa www.czartoryski.dominikanie.pl

W witrynie dostępne są bogate informacje o kolejnych etapach życia o. Michała – począwszy od domu rodzinnego, poprzez wychowanie, młodość, służbę wojskową i studia, aż po życie zakonne i kapłańskie zakończone męczeńską śmiercią w Powstaniu Warszawskim.

Wystawa jest kolejną okazją do zgłębiania wiadomości o Patronie Miasta Jarosławia. 

Więcej informacji na www.info.dominikanie.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKraje Unii Europejskiej chcą otwierać granice. Polska milczy
Następny artykułWażne: COVID-19 i grypa: sporo podobieństw, kilka istotnych różnic