A A+ A++

Wystawcy doradzają w kwestii mądrej opieki czy pielęgnacji. Odpowiadają również na pytania dotyczące wyboru hodowli lub dobrania rasy pod konkretne potrzeby, na przykład do celów terapeutycznych – mówi posiadaczka kota rasy ragdoll i wiceprezes ds. hodowlanych w Poznańskim Klubie Kotów Rasowych Amofeles, Joanna Musialska.

– To jest rasa, którą sobie upodobaliśmy. Ona się u nas w domu pojawiła, dlatego że mamy syna z problemami uchwytu szczypcowego. Te koty najbardziej doskonale nadają się do felinoterapii. Sprawiło to, że naszemu dziecku się bardziej poprawiło, a my wpadliśmy na pomysł, żeby pomagać innym ludziom w hodowli.

– Czy koty rasowe trzeba traktować inaczej niż tak zwane dachowce?

– Każdego kota, którego się posiada, to jest członek rodziny i się go kocha.

– mówiła  Joanna Musialska w rozmowie z naszą reporterką.

Felinoterapia, czyli leczenie za pomocą obecności kotów, wpływa pozytywnie na poziom stresu, podnosi poziom endorfin i może wpłynąć na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jest korzystna przy terapii dzieci z autyzmem czy zespołem Aspergera.

Pokaz Kotów Rasowych w Palmiarni Poznańskiej potrwa do godziny 16. Wszyscy wystawcy zrzeszeni są w Poznańskim Klubie Kotów Rasowych AmoFeles i zapewniają, że dbają o najwyższy komfort swoich podopiecznych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMistrzowie starli się ze sobą w rzutki
Następny artykułKto tak naprawdę jest biedny w “Biednych istotach”?