A A+ A++

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Samochody, o których mowa, zostały uznane za porzucone i odholowane jako wraki. Przez ponad 6 miesięcy nikt się po nie nie zgłosił, dlatego zgodnie z prawem automatycznie przeszły na własność gminy. Teraz miasto chce je sprzedać.

Cena wywoławcza najdroższych aut to 25,5 tys. złotych brutto (Volkswagen CC, rocznik 2014) i 19,9 tys. złotych brutto (Peugeot 508, rocznik 2014). Najtańszych: 1 tys. złotych brutto (Mazda 3, rocznik 2005) i 1,4 tys. złotych brutto (Peugeot 206, rocznik 2004). Zobaczcie w galerii zdjęcia!

Auta zostały wycenione przez rzeczoznawcę na podstawie oględzin zewnętrznych. Mają m.in.: urwane lusterka, widoczne wgniecenia, ślady korozji, uszkodzone szyby i reflektory oraz zderzaki. Samochody nie posiadają jednak kluczyków ani dowodu rejestracyjnego. Dlatego całkowity stan techniczny aut nie jest dokładnie znany.

Bartłomiej Bajak, dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, które organizuje przetarg

Gdzie i kiedy można obejrzeć wystawione na sprzedaż auta?

Pojazdy przeznaczone do sprzedaży można oglądać 20 i 27 czerwca 2024 r. w godz. 10.00-13.00, na terenie parkingu strzeżonego przy ul. Nowodworskiej 19, po wcześniejszym umówieniu się pod telefonem 71/777 95 51 i 71/777 95 57.

Gdzie można składać oferty zakupu samochodów?

Oferty w formie pisemnej należy składać w sekretariacie Centrum Zarządzania Kryzysowego UMW przy ul. Strzegomskiej 148 lub pocztą na wyżej wymieniony adres – nie później niż do 2 lipca do godz. 10.00. Komisja przetargowa wybierze ofertę z najwyższą ceną zaoferowaną za pojazd lub pojazdy.

Pieniądze ze sprzedaży porzuconych wraków zasilą miejski budżet.

Szczegóły przetargu oraz formularz oferty można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP).

Kiedy auto staje się wrakiem?

Kiedy właściwie auto przestaje być zwykłym autem, a zostaje uznane za wrak?

Na parking wywozimy samochody, których stan wskazuje, że są nieużywane, i które np. nie mają tablic rejestracyjnych lub kół, mają powybijane szyby czy uszkodzone lusterka. Usuwamy je z dróg publicznych, strefy zamieszkania oraz strefy ruchu. Rocznie wywozimy ponad 400 wraków.

Waldemar Forysiak z wrocławskiej Straży Miejskiej

Auta wywożone są lawetą na miejski parking, gdzie przez sześć miesięcy można je odebrać. Aby to zrobić, trzeba zapłacić 400 złotych. Jeżeli właściciel nie zgłosi się po takie auto w wyznaczonym terminie, to samochód automatycznie staje się własnością gminy.

– Auta, które przedstawiają znaczną wartość rynkową kwalifikowane są przez Gminę Wrocław do sprzedaży, w trybie pisemnego przetargu ofertowego. Dotychczas sprzedane zostały samochody marek: Audi, BMW, Mercedes czy Jaguar – dodaje Bartłomiej Bajak.

Z kolei pojazdy, które nie nadają się do użytku, przekazywane są do stacji demontażu pojazdów, oczywiście dopiero po przejęciu ich na własność przez miasto.

Obecnie na parkingu miejskim jest ok. 350 aut/wraków. 

Gdzie zgłaszać wraki?

Informacje o miejscach, gdzie stoją wraki, można zgłaszać do Straży Miejskiej Wrocławia, pisząc na adres: interwencje[at]smwroclaw.pl lub dzwoniąc na numer 986.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWosk pszczeli do odlewania świec sklarowany: Sekret Pięknych Świec
Następny artykułSesje pełne burzliwych dyskusji i poetycznych przepychanek