A A+ A++

Sytuacja w kraju zobowiązała samorządy do przygotowania miast na zwiększoną zachorowalność mieszkańców. Konieczne stało się zorganizowanie miejsc, w których w razie potrzeby mieszkańcy mogliby odbywać kwarantannę.

Wojewoda śląski zobowiązał miasto do przygotowania i uruchomienia tzw. obiektu kwarantannowego. Chodzi o ośrodek, do którego kierowane mogą być osoby zobowiązane do poddania się kwarantannie w sytuacji, gdy nie mają możliwości odbycia jej w miejscu zamieszkania.

Tego rodzaju obiekty muszą spełniać odpowiednie wymagania, m.in. powinny posiadać pokoje jedno- lub dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, a przed wejściem do budynku musi znajdować się śluza służąca do dezynfekcji osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą odbywająca kwarantannę. Nie można przeznaczyć na ten cel lokali komunalnych.

Dokonano przeglądu nieruchomości, które mogłyby zostać przekształcone na obiekty kwarantannowe. Brano pod uwagę kilka obiektów na terenie miasta m.in. domy studenckie i internat Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Niestety, nie spełniały one niezbędnych kryteriów.

Problemem okazało się znalezienie budynków, które dysponowałyby pokojami z osobnymi łazienkami. Analizie poddano więc gliwickie hotele. Wybrano jeden, który – w ocenie sanepidu – najlepiej nadaje się do pełnienia nowej funkcji, spełnia wymagania stawiane tego rodzaju ośrodkom i – co ważne – jego uruchomienie byłoby możliwe niemalże natychmiast.

Pieniądze na ten cel będą pochodzić ze środków skarbu państwa. Do zadań przedsiębiorcy (finansowanych z pieniędzy państwowych) będzie należało przygotowanie budynku, zapewnienie wyżywienia, sprzątania oraz usług służb medycznych. Gliwice są gotowe do działania i czekają teraz na akceptację propozycji przez wojewodę. Wówczas możliwe będzie przekazanie informacji o lokalizacji obiektu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDejcie pozór! Czyli o koronawirusie “po naszymu”
Następny artykułKomunikat Wodociągowo-Ciepłowniczej Spółki z o.o. „COWIK”