A A+ A++

Zielonogórzanie długo czekali na atrakcję tego typu. Nowoczesne kąpielisko docelowo miało być miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców regionu. Pierwsze zdjęcia inwestycji wzbudziły jednak niemałe kontrowersje. W lokalnych mediach zawrzało.

Zobacz wideo
Ciechanów. Turystyczna perła na Mazowszu?

Nowa atrakcja w Zielonej Górze nie zachwyciła mieszkańców

Kąpielisko H2Ochla to nowe miejsce na mapie Zielonej Góry. Choć jeszcze nie zostało ukończone, to już wzbudziło kontrowersje wśród mieszkańców miasta. Wskazują oni, że projekt, na który w 2020 roku głosowało niemal 24 tys. osób, różni się od rzeczywistych efektów. Wstępne wizualizacje zakładały budowę m.in. brodzika z wodnym placem zabaw, piaszczystej plaży, zadaszonej altany na wodzie, małego amfiteatru oraz domków letniskowych.

Jak inwestycja różni się na tym etapie od pierwotnych planów? “To jest zupełnie inny projekt. Pytanie, dlaczego został zmieniony? Czy tak można samowolnie zmieniać zatwierdzony projekt? Mnie tu nic nie bawi, bo moje miejsce z dzieciństwa zostało zaorane, zdewastowane”, twierdzi jedna z mieszkanek Zielonej Góry, cytowana przez “Gazetę Lubuską”. 

Lubuska inwestycja kosztowała grube miliony

Zielonogórzanie wytykają, że altana jest znacznie mniejsza, niż w projekcie, a ponadto znajduje się na ziemi, a nie na sztucznej wyspie. – Budowa wiaty w formie wyspy wiązała się z dewastacją naturalnego zbiornika wody, a co za tym idzie, wpłynęłaby istotnie na zamieszkującą w nim faunę i florę – wyjaśnia na łamach lokalnego protalu Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

Wątpliwości wzbudza także zjeżdżalnia, która kończy się na betonowym placu, a nie – jak przypuszczali mieszakańcy – w basenie. Szef tamtejszego MOSIR-u dementuje, jakoby kiedykolwiek miał tam powstać zbiornik wodny. – Przy zjeżdżalniach nigdy nie miało być basenu. Nikt nigdy tego nie mówił.

Inwestycja kosztowała ponad 71 mln złotych netto, z czego 29 mln stanowiło dofinansowanie z Polskiego Ładu. Prace modernizacyjne ośrodka mają zapewnić osobom z Zielonej Góry, jak i przyjezdnym dostęp do basenów, plaży, boisk sportowych, placów zabaw, parku linowego, minigolfa, a także strefy gastronomicznej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSokoły wędrowne zakładają gniazda. TPN zamyka drogi wspinaczkowe w Tatrach
Następny artykułZamość: Prace ziemne zakończone odkryciem. Wykopali amunicję z czasów wojny