A A+ A++

– MF/KAS informuje:

– Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w 2019 r. wykryła 1787 nielegalnych automatów do gier o wartości ponad 21 mln zł.

– Tylko w styczniu 2020 r. mazowiecka KAS zatrzymała 145 automatów do nielegalnych gier hazardowych.

– Walka z hazardem to również prewencja, dlatego prowadzimy akcję edukacyjną pt. „Hazard? Nie, dziękuję”.

– W roku szkolnym 2018/2019 w zajęciach uczestniczyło prawie 15 tys. młodych osób, kolejne 5 tys. edukujemy w trwającym roku szkolnym.

Styczeń 2020 r.

W styczniu 2020 r. KAS przeprowadziła 35 kontroli na terenie Mińska Mazowieckiego, Wołomina, Otwocka i Warszawy, gdzie zabezpieczyliśmy 145 automatów do nielegalnych gier hazardowych. Zamknięte „kasyna”, zlokalizowane w miejscach ogólnodostępnych, działały pod fikcyjnymi nazwami świadczonych usług.

W jednym z nielegalnych lokali zatrzymaliśmy 5 mężczyzn. Jeden z nich był opiekunem lokalu, pozostali prowadzili gry na automatach. W trakcie przeszukania zabezpieczono 9 automatów do gier hazardowych o wartości rynkowej ponad 100 tys. zł, gotówkę i dokumentację związaną z prowadzoną działalnością. Podczas akcji zabezpieczyliśmy zdjęcia funkcjonariuszy KAS, które pomagały pracownikom nielegalnych miejsc na identyfikację klientów i ich selekcję.

2018 r. i 2019 r.

Od stycznia do grudnia 2019 r. mazowieccy funkcjonariusze przeprowadzili 412 kontroli, podczas których zabezpieczyli 1787 automatów. W analogicznym okresie 2018 r. mazowiecka KAS przeprowadziła blisko 375 kontroli dot. urządzania gier hazardowych na automatach poza kasynami i salonami gier oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier. W wyniku tych działań ujawniliśmy 1669 automatów.

Zatrzymane automaty, wobec których sąd orzekł przepadek na rzecz Skarbu Państwa, są niszczone w magazynie likwidacyjnym Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Nielegalne automaty poddaje się trwałemu mechanicznemu uszkodzeniu, które uniemożliwia ich dalsze użytkowanie.

Kara za każdy nielegalnie posiadany automat wynosi 100 tys. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna skarbowa, tj. grzywna, pozbawienie wolności do 3 lat albo obie te sankcje łącznie.

Akcja edukacyjna pt. „Hazard? Nie, dziękuję”

Nielegalny hazard to już nie tylko salony gier dla „wtajemniczonych”, ale również coraz łatwiej dostępne – także dla dzieci – strony internetowe. Walka z hazardem to również prewencja. Prowadzimy akcję edukacyjną pt. „Hazard? Nie, dziękuję”. W roku szkolnym 2018/2019 w woj. mazowieckim w zajęciach uczestniczyło prawie 15 tys. młodych osób, kolejne 5 tys. w bieżącym roku szkolnym.

Zgłoś nielegalny hazard

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać pod Krajowy Telefon Interwencyjny KAS – 800 060 000 oraz pod adresem e-mail: [email protected].

Materiał wideo:

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ryb/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWybory do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Puławach
Następny artykułCiechanów: Graniczna i Widna do remontu. Miasto dostało już dofinansowanie