Kobiety za to szybciej znajdują pracę, zwykle w ich przypadku trwa to 7,7 miesiąca – przypadku panów to pełne 8 miesięcy.
W porównaniu z czwartym kwartałem zeszłego roku liczba pracujących zmniejszyła się zarówno wśród kobiet (o 105 tys., czyli 1,3 proc.), jak i mężczyzn (o 24 tys., czyli o 0,3 proc.). Biorąc pod uwagę miejsce zamieszkania większy spadek liczby pracujących nastąpił wśród mieszkańców wsi (o 100 tys.) niż miast (o 28 tys.).
W ujęciu rocznym (w porównaniu z I kwartałem 2023 r.), większy spadek pracujących odnotowano wśród mężczyzn (o 113 tys.) niż wśród kobiet (o 25 tys.).
Kto samozatrudniony, kto szefem
Co dziesiąta pracująca kobieta była samozatrudniona, a tylko 2,5 proc. było pracodawczyniami. Znacząco więcej mężczyzn zatrudniało pracowników i prowadziło firmy lub instytucje – to co dwudziesty pracujący, a kolejnych ponad 18 proc. – pracowało na własny rachunek, choć bez pracowników.
Z danych GUS wynika także, że ponad 15 proc. pracujących osób pracowało zwykle lub czasami w domach (to także samozatrudnieni). W formie pracy zdalnej (nie jest tu uwz … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS