Eliminacje w strefie południowoamerykańskiej zostały wznowione po długiej przerwie, która była wywołana pandemią koronawirusa. W jednym z najciekawszych spotkań ostatniej serii Argentyna zmierzyła się z Chile.

Urugwaj okradziony ze zwycięstwa. Diego Godin grzmi. “Wstyd!”

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24. minucie, kiedy Leo Messi wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Lautaro Martinezie.

Na odpowiedź Chile trzeba było czekać do 36. minuty, gdy Alexis Sanchez po zamieszaniu podbramkowym dopadł do piłki zagranej z rzutu wolnego i pokonał Emiliano Martineza.

Świetny mecz Messiego dał Argentynie tylko remis. Jeden celny strzał Chile

Messi był jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym piłkarzem na boisku. Argentyńczyk dwoił się i troił, ale jego dobra gra nie wystarczyła do wygranej. W wielu sytuacjach kapitan kadry brał na siebie ciężar gry, mijając po drodze efektownym dryblingiem wielu rywali i nie dając sobie odebrać piłki. Oprócz tego próbował zaskoczyć Claudio Bravo uderzeniem z rzutu wolnego, a także strzałem z dystansu zza pola karnego. Chilijczyk jednak znakomicie obronił uderzenia Messiego.

Zobacz kompilacje najlepszych zagrań Messiego w meczu z Chile:

W przekroju całego spotkania Argentyna dyktowała warunki gry, ale była nieskuteczna. Oddała siedem celnych strzałów na bramkę Claudio Bravo, przy zaledwie jednym Chile.

Ancelotti już robi porządki w Realu Madryt. Skreślił pierwszego piłkarzaAncelotti już robi porządki w Realu Madryt. Skreślił pierwszego piłkarza

Argentyna po pięciu rozegranych spotkaniach w el. MŚ zajmuje drugie miejsce, mając trzy wygrane i dwa remisy. Traci jeden punkt do pierwszej Brazylii, która ma rozegrany o jeden mecz mniej. Canarinhos w nocy z piątku na sobotę zagrają z Ekwadorem. Natomiast Chile jest obecnie siódme z dorobkiem zaledwie pięciu punktów.

Ostatnie wyniki spotkań eliminacji MŚ w strefie Conmebol:

• Urugwaj – Paragwaj 0:0
  • Argentyna – Chile 1:1 (Leo Messi 23′ k. – Alexis Sanchez 36′)
  • Peru – Kolumbia 0:3 (Y. Mina 40′, M. Uribe 49′, Luis Diaz 55′)
  • Boliwia – Wenezuela 3:1 (M. Moreno 5′ i 83′, D. Bejarano 60′, – J Chancellor 26′)