Niektórzy go uwielbiają, inni nienawidzą. Golf bez wątpienia jest ciekawym typem ubioru, pasującym głównie na jesienne i zimowe dni. Może być mniej lub bardziej obcisły, jednolity lub wzorzysty. Który będzie pasował najlepiej?
Swetry z wysokim kołnierzem, jak się można domyślić, były początkowo ubiorem mającym spełnić określone zadanie. Nosili je przede wszystkim żeglarze oraz żołnierze, którzy chcieli zabezpieczyć szyję i dekolt przed gwałtownymi podmuchami wiatru. Po II wojnie światowej golf trafił “na salony” i stał się elementem stylu hollywoodzkiej śmietanki towarzyskiej oraz intelektualistów. Nie bez powodu ten typ swetra kojarzy nam się właśnie z myślicielami, filozofami, artystami czy wykładowcami akademickimi. Golf pokochali także znani i cenieni w świecie mężczyźni, np. Steve Jobs, założyciel prominentnej marki Apple, którego dziś trudno sobie wyobrazić w czymś innym.
Prosty sweter z golfem sprawdzi się w każdej codziennej sytuacji, a niekiedy będzie dobry także na formalne okazje, np. spotkania biznesowe. Może sprawiać wrażenie “dziadkowej odzieży”, która służy głównie po to, by zabezpieczyć się przed chłodem, ale wszystko zależy od samego fasonu i sposobu stylizacji. Golf najlepiej wygląda przede wszystkim na szczupłych lub umięśnionych panach, ale dobrze sprawdzi się też w przypadku innych typów sylwetki. Powinni jednak uważać na niego panowie z krótką i grubszą szyją, gdyż wysoki kołnierz jeszcze bardziej uwydatnia te cechy.
Golf jest dość wszechstronnym fasonem, który dobrze się prezentuje z wieloma różnymi ubraniami. Można go nosić solo, wyłącznie pod zimową kurtką lub płaszczem, w duecie z klasycznymi jeansami lub jeansami w młodzieżowym stylu, np. z dziurami lub przetarciami. W tym wariancie najlepiej wybrać model dopasowany do ciała, ale nie obcisły aż nadto. Można też wybrać golf w zimowym stylu, z grubym splotem, który także dopasuje się do zwykłych jeansów.
Drugą propozycją jest stylizacja cienkiego golfa z grubą, tweedową marynarką. Można ją uzupełnić jeansami albo spodniami chino, podobnymi do spodni garniturowych. W tym wypadku warto połączyć ze sobą kontrastujące ze sobą kolory, np. szary golf będzie się dobrze prezentować z brązową marynarką, a błękitny z czarną.
Swetry z golfem świetnie wyglądają także pod skórzanymi ramoneskami, jednak ten wariant jest polecany przede wszystkim na wiosnę i jesień.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS