A A+ A++

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały już miejsce w lutym ubiegłego roku. W sumie zatrzymanych jest już 200 osób.

VAT. Faktury sprzedawane do Czech i na Litwę

Sprawa dotyczy fikcyjnego obrotu panelami fotowoltaicznymi i prania brudnych pieniędzy, a podejrzani mieli prowadzić tę działalność od stycznia 2010 roku do lutego 2017 roku. W fikcyjnym obrocie brał udział szereg podmiotów gospodarczych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. 

Podmioty te, zarządzane przez przypadkowe osoby, uczestniczyły w obrocie handlowym panelami z innymi, faktycznie funkcjonującymi na rynku podmiotami. Za pomocą fałszywych faktur VAT oraz towarzyszących im przelewów bankowych firmy dokonywały rzekomej sprzedaży lub nabycia paneli. Te faktury sprzedawano podmiotom zarejestrowanym na terenie Czech, Słowacji i Litwy, co było podstawą do ubiegania się o zwrot podatku VAT.

Skarb państwa stracił na tym nie mniej niż 35 mln zł. 

We wtorek rano, na polecenie lubelskiej prokuratury regionalnej, funkcjonariusze ABW, CBŚP i KAS zatrzymali kolejnych dziewięć osób w sprawie.

– Wśród nich jest Łukasz M., menedżer klubu Zatoka Sztuki (Nowa Zatoka) w Sopocie – słyszymy w lubelskiej prokuraturze. 

O lokalu stało się głośno, gdy na jaw wyszła afera, która dotyczyła wykorzystywania seksualnego nieletnich dziewcząt przez osoby powiązane z sopockimi klubami, Krystiana W., ps. „Krystek”, i jego mocodawcy, właściciela klubu Marcina T. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDla kogo budować firmową stronę www? Poznaj wymagania współczesnych użytkowników!
Następny artykułAsgard DDR5 4800 MHz – nowe pamięci DRAM, przygotowane z myślą o 12 generacji procesorów Intel Alder Lake