A A+ A++

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce wprowadzić zmiany w programie nauczania. W planach nowej władzy znalazło się m.in. usunięcie z listy lektur kilku pozycji klasyki polskiej literatury, bez których wielu komentatorów nie wyobraża sobie kształtowania kolejnych pokoleń. Do resortu wpłynęło ponad 50 tys. uwag od ekspertów, nauczycieli, rodziców i uczniów, dotyczących zmian w podstawie programowej.

Resort edukacji planuje ograniczyć obowiązkowy zakres treści nauczania. Szefowa ministerstwa, Barbara Nowacka, informując o tych planach, podkreślała, że chce „odchudzić” program edukacji. Na stornie MEN opublikowano dokumenty z wszystkimi wymaganiami określonymi w podstawie programowej. Dołączono także propozycje zmian obejmujące poszczególne przedmioty.

12 lutego ogłoszono początek wstępnych konsultacji w sprawie propozycji zmian i trwały one do 19 lutego. Przedstawiciele resortu zachęcali ekspertów, nauczycieli, rodziców oraz uczniów do przesyłania swoich opinii za pomocą formularza kontaktowego. Teraz Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało wyniki konsultacji. Okazuje się, że do resortu wpłynęły 50 262 uwagi. Najwięcej z nich dotyczyło zmian z zakresu historii (31 411). 11 092 sugestie zgłoszono w sprawie języka polskiego, a 2820 z historii i teraźniejszości. 1519 zgłoszeń dotyczyło biologii. W dniach 19-21 lutego odbywały się w tej sprawie spotkania w formule online, w których wzięło udział około 300 osób.

Jak informuje ministerstwo kierowane przez Barbarę Nowacką, uwagi zgłoszone podczas konsultacji trafiły do ekspertów. Na tej podstawie przygotowane zostaną końcowe propozycje projektów podstaw programowych poszczególnych przedmiotów, które mają trafić do resortu na początku marca. Następnie w połowie kwietnia br. do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych trafią projekty rozporządzeń zmieniające rozporządzenia w sprawie podstawy programowej.

Źródło: stefczyk.info/na podst.MEN Autor: MS

Fot. PAP/EPA

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPromocja tomu felietonów Erazma Stefanowskiego ,,Pod Laskiem Pisane'' (4.03)
Następny artykuł“Atakują Glapińskiego, by przejąć polskie złoto i zlikwidować polską walutę”