A A+ A++

W ostatnim czasie polscy wieloboiści osiągają bardzo dobre rezultaty – Paweł Wiesiołek przed rokiem świętował brązowy medal halowych mistrzostw Europy w Toruniu w siedmioboju, a Adrianna Sułek kilkanaście dni temu została halową wicemistrzynią świata w pięcioboju. Oboje reprezentowali Polskę na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

ZOBACZ TAKŻE: Lekkoatletyczne HMŚ. Justyna Święty-Ersetic: Mam piękne wspomnienia z Belgradu. Chcę dołożyć kolejne

– Dobrych mityngów wielobojowych jest kilka na świecie, a w Polsce nie ma żadnego. Chcemy promować siedmiobój i dziesięciobój, tym bardziej, że mamy przecież Adę Sułek, która robi wspaniałe postępy i do tego jest wychowanką trenera Czapiewskiego. Mamy też Pawła Wiesiołka, który zachwycił nas przed rokiem w Toruniu zdobywając medal halowych mistrzostw Europy – wymienia Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizację Memoriału Wiesława Czapiewskiego wspiera miasto Bydgoszcz oraz samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sułek nie ukrywa, że Wiesław Czapiewski miał olbrzymi wkład w jej karierę.

– Na pewno, gdyby był dzisiaj ze mną, to by pękał z dumy. Wiem, że cała jego rodzina pęka z dumy i moja rodzina pęka z dumy. Tworzyliśmy taką lekkoatletyczną rodzinę i nic ani nikt tego już nie zmieni – mówiła chwilę po wywalczeniu srebrnego medalu halowych mistrzostw świata w Belgradzie. I liczy, że trybuny stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka wypełnią się kibicami lekkiej atletyki. Wiesław Czapiewski był bowiem w Bydgoszczy osobą bardzo znaną.

– Nie wyobrażam sobie, aby trybuny na tym memoriale w Polsce były puste. W gronie uczestników nie zabraknie mnie, nie zabraknie też innych najlepszych wieloboistów w Polsce i na świecie. Mogę zagwarantować dwa dni pełne sportowych emocji na najwyższym poziomie. To będzie dwa dni rywalizacji świetnych sportowców, którzy zmagają się w naprawdę bardzo trudnych konkurencjach – dodała Adrianna Sułek.

– Jeszcze przed halowymi mistrzostwami świata w Belgradzie zainteresowanie mityngiem wśród zawodników było bardzo duże. Intensywnie pracujemy na listą startową, ponieważ chcemy zaprosić możliwie najlepszych wieloboistów, aby poziom rywalizacji był najwyższy, a kibice mogli miło, w rodzinnej atmosferze spędzić czas na stadionie w Bydgoszczy, ponieważ wstęp będzie wolny – wyjaśnia Wolsztyński.

ZOBACZ TAKŻE: Adam Kszczot ogłosił zakończenie kariery. “Zaczyna się nowy etap”

W trakcie Memoriału Wiesława Czapiewskiego siedmioboistki przez dwa dni rywalizować będą w biegach na 100 metrów przez płotki, na 200 i 800 metrów oraz w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, skoku w dal i rzucie oszczepem, natomiast mężczyźni w dziesięcioboju będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz na 110 metrów przez płotki, a także skakać w dal, o tyczce i wzwyż, pchać kulą oraz rzucać dyskiem i oszczepem.

Wiesław Czapiewski był wybitnym polskim trenerem lekkiej atletyki, wcześniej dziesięcioboistą. Będąc trenerem w Zawiszy Bydgoszcz prowadził m.in. Sebastiana Chmarę, Artura Kohutka, czy Pawła Wojciechowskiego. W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i za osiągnięcia w pracy trenerskiej. Był też trenerem roku w Kujawsko-Pomorskiem oraz w Wojsku Polskim. Zmarł w 2019 roku.

Memoriał Wiesława Czapiewskiego nie będzie jedyną dużą imprezą lekkoatletyczną w tym sezonie w Bydgoszczy. 3 czerwca na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędzie się bowiem czwarta edycja Memoriału Ireny Szewińskiej, jednego z najmocniej obsadzonych mityngów w Polsce.

Informacja prasowa

Przejdź na Polsatsport.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd 1 kwietnia zostanie zamknięty punkt wymazowy SARS-CoV-2 w Szpitalu Powiatowym
Następny artykułGermans 'will be poorer' because of the war in Ukraine