A A+ A++

W ramach cyklu spotkań z podróżnikami Beatą i Pawłem Pomykalskimi w gliwickim Muzeum, tym razem będzie można zajrzeć do Mediolanu i Lombardii. Tematem wykładu będzie włoski styl i dizanj. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, o godzinie 15:00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich.

 
Lombardia to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów Włoch północnych. Znajduje się tu Mediolan – nowoczesna metropolia zwana drugą stolicą Italii, słynąca ze wspaniałej katedry, a także wiele innych historycznych miast: wspaniałe, pełne zabytków Bergamo, Brescia znana z bardzo długiej historii, Cremona słynąca z produkcji skrzypiec, Mantua z pełnym sztuki zamkiem Gonzagów. A przecież Lombardia to nie tylko bogata kultura miejska – to również cenne przyrodniczo Alpy, będące rajem dla wędrowców i narciarzy, oraz efektowne krajobrazowo jeziora przedalpejskie, wokół których znajdziemy mnóstwo uroczych miasteczek i intrygujących zabytków. Region warto odwiedzić także dla wyrazistej kuchni regionalnej i cenionych miejscowych win.

Beata i Paweł Pomykalscy mieszkają w Gliwicach. Są parą w życiu i w pracy – zawodowo podróżują, fotografują, piszą i publikują. Współpracują z różnymi wydawnictwami i instytucjami.

Angażują się także w rozmaite przedsięwzięcia polegające na promowaniu dziedzictwa kulturowego. Są autorami wielu przewodników w tym bestsellerowego wydawnictwa Muzeum w Gliwicach „Śladami Żydów z Górnego Śląska”. Prowadzą podróżniczego bloga „Adventum – konkretnie o podróżach”. W 2017 roku w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich prowadzili cykl „Rozsiani po Europie”.

Na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje na stronie Muzeum w Gliwicach.

Sobota, 16 grudnia, godzina 15:00, Dom Pamięci Żydów Górnośląskich ul. Poniatowskiego 14.

(żms)/MwG
fot. Paweł Pomykalski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgólnopolski Konkurs „Ku pamięci Zofii Kossak-Szczuckiej”
Następny artykułLekcja biblioteczna z grą escape room w GBP w Szczuce