Osiem medali przywieźli polkowiccy mastersi z Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

34 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters 6-7 lipca 2024 Włocławek. W mistrzostwach wystartowało czterech mastersów reprezentujących Polkowice. Do zawodów przygotowali ich trenerzy: Roberta Pierzchały oraz Doroty Kołodziejczyk. Znakomicie zaprezentowała się Barbara Gadzińska, która w kategorii K45 zdobyła trzy złote medale w rzucie oszczepem, w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem. Renata Szykulska w kategorii K45 zdobyła złoty medal w trójskoku i dwa brązowe medale w biegu na 100m i 200m. Zbigniew Tłuszcz w kategorii M60 wywalczył drugie miejsce i srebrny medal w rzucie dyskiem z rekordem życiowym. Natomiast Lucjan Zdobylak w kategorii M40 zdobył brązowy medal w biegu na 400m z rekordem życiowym i czwarte miejsce w biegu na 800m .