Od 17 do 21 kwietnia w Lublinie odbywały się Mistrzostwa Europy w Taekwon-do 2024. Przyjechało blisko 1500 uczestników w tym 840 zawodników i zawodniczek. Do walki o medale stanęła piątka sportowców z Legnickiego Klubu Taekwon-do, który zdobyli dwa medale: srebro i brąz.

Przez cztery dni Mistrzostw rywalizowano o medale w trzech kategoriach wiekowych. Do Lublina, który z okazji 50-lecia Taekwon-do w Polsce był gospodarzem czempionatu zjechali sportowcy z 32 krajów. Legnicki Klub Taekwon-do reprezentowała piątka sportowców, którzy w turnieju wywalczyli dwa medale. Medal srebrny w drużynowych testach siły zdobyła Wioletta Hanisch, a Kamila Kolanowska sięgnęła po brązowy medal w walkach pow. 75 kg.

Pomimo braku medalu z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marcin Blicharski, który w walkach do 69 kg zakończył rywalizację na 5 miejscu. Marcin w drodze do ćwierćfinału wygrał dwa pojedynki, w tym między innymi z ubiegłorocznym Wicemistrzem Europy Leevi Ulvinenem z Finlandii.

Na drugiej rundzie swój start z kolei zakończył Maciej Blicharski, który najpierw pokonał po dogrywce reprezentanta Irlandii a w 1/16 uległ zawodnikowi ze Szwecji, a Paweł Woźniak odpadł w pierwszej rundzie, przegrywając z reprezentantem Danii.

Reprezentacja Polski z dorobkiem 24 medali w tym 9 medalami złotymi tryumfowała w turnieju juniorów.

W końcowej klasyfikacji medalowej seniorów, juniorów i pre-juniorów nasza kadra zgromadziła łącznie 56 medali, najwięcej ze wszystkich startujących drużyn i sklasyfikowana została na drugim miejscu za Ukrainą, która z dorobkiem 43 medali wyprzedziła Polskę jednym złotym medalem.

Trenerem męskiej Kadry Narodowej jest legniczanin Łukasz Stawarz, który w tegorocznych Mistrzostwach Europy pełnił również funkcję głównego trenera Reprezentacji Polski w Taekwon-do.

źródło: Legnicki klub Taekwon-do