Dziesięcioro zawodników i zawodniczek Centurii Toruń wzięło udział w Mistrzostwach Polski i turnieju towarzyskim Huzar Cup w Białymstoku. Występ w obu wydarzeniach zakończył się zdobyciem łącznie ośmiu medali.

Do Białegostoku na XVI Techniczne Mistrzostwa Polski i towarzyszący im turniej towarzyski „Huzar Cup” wybrało się 10 zawodniczek i zawodników Centurii Toruń. Wyjazd był bardzo owocny, gdyż z zawodów wróciła do Torunia czwórka świeżo upieczonych Mistrzów Polski w tradycyjnej części Taekwondo WT – układach formalnych (zwanych poomsae). Klub Centuria Toruń zdobył 4 złote medale Mistrzostw Polski i zajął tym samym drugie miejsce klasyfikacji klubowej tej imprezy, za gospodarzami i przed klubem z Tuchowa. Dobrze zorganizowane zawody na Podlasiu wzbogacili swoją obecnością reprezentanci Danii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji i Rumunii.

W towarzyszącym wydarzeniu turnieju Huzar Cup bilans Centurii wynosi 2 złota, 1 srebro i 1 brąz.

Warto dodać, że dla Julii Masłowskiej jest to drugi medal Mistrzostw Polski w tym sezonie. Wcześniej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wygrała kategorię -29 kg i została Mistrzynią Polski w konkurencji walki sportowej! Jest to pierwsze „podwójne złoto” w kategorii kadet (junior młodszy) dla zawodniczki Centurii. Bliski podobnego wyniku był Tymoteusz Chybiński, który w 2022 zdobył brąz Mistrzostw Polski w walkach i złoto w poomsae. Za to Tymek może pochwalić się statusem niepokonanego w rankingowych imprezach młodzika oraz kadeta w układach, kolejnym Mistrzostwem Polski z rzędu żegna się z tą kategorią wiekową i przechodzi do kategorii junior.Agata Dondalska wreszcie zdobyła złoto, a Aleksander Kentzer-Rudzki pewnie wygrał nową dlasiebie kategorię młodzika.

W sezonie 2023/2024 nasza młoda ekipa wywalczyła 7 medali (respektowanych przez Ministerstwo Sportu i Miasto) Mistrzostw Polski (3 walki, 4 układy) i wszystkie były złote.

Klub Centuria wspierany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.

Podsumowanie:

XVI Techniczne Mistrzostwa Polski

• Julia Masłowska – złoto (junior młodszy/kadet).
  • Tymoteusz Chybiński – złoto (junior młodszy/kadet).
  • Agata Dondalska – złoto (młodzieżowiec/U21).
  • Aleksander Kentzer-Rudzki – złoto (młodzik).
  • Amelia Surmiak siódma na Mistrzostwach Polski Kadetek (na 31 zawodniczek!). Nie weszły do półfinałów MP Kadetek Paula Górska i Marta Korzestańska. Róża Drosd siódma na Mistrzostwach Polski Młodziczek.

Huzar Cup (towarzyski/międzynarodowy)

• Julia Masłowska – srebro (junior młodszy/kadet), turniej A (podział ze
  • względu na zaawansowanie).
  • Aleksander Kentzer-Rudzki – złoto (młodzik), turniej B.
  • Róża Drosd – złoto (młodzik), turniej B.
  • Kalina Jarosz – brąz (junior), turniej B.
  • Poza podium w Huzarze A Mariia Tarapat (kadet), a w Huzarze B Marta Korzestańska (kadet).

Tekst i fot.: Centuria Toruń