Zawodnik AZS UMK Mirosław Ziętarski zdobył srebrny medal w wioślarstwie w Pucharze Świata w Zagrzebiu.

Srebrne medale Pucharu Świata w wioślarstwie przywiezie z Zagrzebia polska dwójka podwójna mężczyzn. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) i Mateusz Biskup (RTW Lotto Bydgostia) osiągnęli czas 6.15,39 i przegrali tylko z francuskim duetem Hugo Boucheron – Matthieu Androdias (6.12,79). Trzecie miejsce zajęli Szwajcarzy Barnabe Delarze i Romane Roeoesli (6.17,81).

Występ Polaków można zobaczyć w serwisie TVP SPORT

To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio (23 lipca – 8 sierpnia 2021). Ziętarski ma już zapewniony udział w imprezie.

Mirosław Ziętarski to utytułowany reprezentant toruńskiego AZS-u UMK. Na swoim koncie ma mistrzostwo Europy, a także srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. Wystąpił również na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajął 4. miejsce. Jest stypendystą Prezydenta Miasta Torunia.