Drużyna juniora młodszego LKS Gąsawa w piątek podejmowała zespół Lipno Stęszew. Mecz był rozgrywany w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przed tym spotkaniem zespół gąsawski w eliminacjach plasował się na piątym miejscu z dziewiętnastoma zdobytymi punktami. Miejsce wyżej o jeden punkt plasował się zespół Startu Gniezno. Bezpośrednią kwalifikację do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uzyskuje cztery pierwsze zespoły. Piąta grać będzie w barażach.

Tak więc piątkowe spotkanie jak i również mecze, które drużyna LKS Gąsawa rozgrywać będzie w niedzielę i wtorek są bardzo ważne dla końcowej kwalifikacji. W piątek zespół LKS Gąsawa już w szóstej minucie gry po krótkim rzucie rożny po strzale Filipa Cichowicza uzyskał prowadzenie. Mecz był bardzo wyrównany i ataki były przeprowadzane przez jedną i drugą drużynę. Po jednym z takich ataków zespół LKS Gąsawa zdobył drugą bramkę po strzale Bartosza Cichowicza. Końcówka pierwszej połowy meczu rozgrywana była tuż przed nadchodzącą ulewą i burzą.

Na dwie minuty przed jej zakończeniem goście zdobyli bramkę kontaktową. Przerwa była bardzo długa, trwała pół godziny, czekano na lepsze warunki pogodowe. Ostatecznie druga część meczu rozpoczęła się ze znacznym opóźnienie w strugach deszczu. W tej części meczu żadna z drużyn nie zdobyła bramki i mecz zakończył się rezultatem 2:1 dla LKS Gąsawa.Natomiast drużyna Startu Gniezno uległa liderowi rozgrywek Swarkowi Swarzędz 10:3. Dzięki temu drużyna LLKS Gąsawa awansowała na czwarte miejsce w rozgrywkach z dwoma punktami przewagi nad Startem Gniezno.

LKS Gąsawa wystąpił w składzie: Fabian Breliński, Paweł Chumeńczuk, Kacper Szewczuk, Filip Cichowicz, Bartosz Cichowicz, Wiktor Ciemny, Franciszek Kościelski, Adam Jeździkowski, Antoni Wesołowski, Tobiasz Krupiński, Emilian Ertmann, Filip Bednarek, Igor Langowski, Wkktor Kaźmierczak. Trener Marcin Jeździkowski, kierownik drużyny Maciej Mazur.